Nexon از توسعه دهنده Dark And Darker شکایت می کند، ادعا می کند که حق نسخه برداری را نقض کرده است

تیرانداز آنلاین Dark And Darker پس از خروج از Steam به دلیل شکایت DMCA از غول بازی سازی کره ای Nexon در طوفانی از بحث و جدل گرفتار شده است. اکنون، به نظر می رسد که این اختلاف به یک دعوی قضایی تبدیل شده است و Nexon از توسعه دهنده Ironmace در منطقه غربی واشنگتن به اتهام نقض حق چاپ شکایت کرده است.

به نظر می‌رسد که اصل اختلاف این است که Ironmace در بخشی از کارکنان سابق Nexon ساخته شده است که برای راه‌اندازی استودیوی خود ترک کردند. Nexon ادعا می کند که این کارکنان از “مواد و دارایی” پروژه ای استفاده کردند که در طول زمان خود در شرکت بزرگ معروف به P3 برای ایجاد Dark And Darker روی آن کار می کردند. Ironmace به دلیل درگیری مداوم مورد حمله پلیس قرار گرفت و حتی به طرفداران گفته بود که برای شرکت در پنجمین پلی تست در ماه آوریل، کلاینت بازی خود را تورنت کنند.

Dark and Darker ممکن است در آینده در دسترس نباشد، اما یکی از طرفداران تصمیم گرفت بازی را در Fortnite بازسازی کند. البته این می تواند با حذف نسخه بازسازی شده نیز به پایان برسد.

همانطور که توسط یوروگیمردر دادخواست ادعا شده است که دو کارمند خاص Ironmace به عنوان بخشی از توافقنامه خود با این شرکت، بندهای یک ساله غیررقابتی را امضا کرده اند، که آنها را از “کار در همان مسیر تجاری که به طور بالقوه می تواند اسرار تجاری Nexon را نقض کند” منع می کند. این لباس همچنین شامل مقایسه تصاویر کنار هم از P3 و Dark And Darker برای اثبات شباهت بین این دو، با ذکر جزئیاتی مانند معجون پوشیده شده بر روی باسن شخصیت است.

بخوانید  تریلر Call Of Duty: MW3 و Warzone اسکین های جدید Warhammer 40,000 را به نمایش می گذارد.

این شکایت از Ironmace می خواهد که توسعه بازی را متوقف کند و خسارات وارده به Nexon را بپردازد. او همچنین ادعا می کند که رفتار Ironmace خود صنعت بازی های ویدیویی را تهدید می کند. در بخشی از این مطلب می خوانیم: “توسعه دهندگان بازی های ویدئویی نمی توانند سال ها ساعت کار را برای توسعه بازی های ویدئویی سرمایه گذاری کنند، اگر کارمندان آنها به سادگی بتوانند فایل های پروژه کارفرمای خود را به سرورهای شخصی خود منتقل کنند و یک تجارت جدید راه اندازی کنند.”

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.

تحریریه مجله بازی یک گیمر