Developer Firewall Ultra پس از هشت سال به دلیل عدم پشتیبانی از VR خاموش می شودFirst Contact Entertainment، توسعه دهنده Firewall Ultra، پس از هشت سال درهای خود را بسته است. این استودیو عدم پشتیبانی عمومی از واقعیت مجازی در صنعت بازی های ویدیویی را دلیل اصلی عنوان می کند.

در یک پست فیس بوک قبل از کریسمس، First Contact Entertainment اعلام کرد که درهای خود را تا پایان سال 2023 می بندد. این استودیو گفت: “عدم پشتیبانی از VR در صنعت در نهایت تاثیر خود را گذاشت.” “به عنوان یک توسعه دهنده بازی AAA VR، ما به سادگی نمی توانیم هزینه های لازم را توجیه کنیم. ما تیمی از مبتکران بی باک هستیم که آماده هستیم تا فناوری های جدید را به محدودیت های خود برسانیم.”

First Contact Entertainment Firewall Zero Hour 2018 را برای PlayStation VR و Firewall Ultra 2023 را برای PlayStation VR2 توسعه داد. مشخص نیست که آیا هر یک از بازی‌ها از فروشگاه پلی‌استیشن حذف خواهند شد یا سرورهای آن‌ها نیز خاموش خواهند شد.

این تنها استودیویی نبود که به دلایل مالی در سال 2023 بسته شد. Shadow Gambit: The Cursed Crew، سازنده Mimimi پس از 15 سال به دلیل “افزایش فشار مالی و سطح ریسک” بسته شد.

Firewall Zero Hour به خوبی مورد استقبال قرار گرفت و امتیاز 79 را کسب کرد متاکریتیک. Firewall Ultra نقدهای متفاوتی دریافت کرد و امتیاز 61 را کسب کرد متاکریتیک.

بخوانید  تحلیل بخش داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 | من کال آو دیوتی نیستم!