رونمایی PS5 Pro نزدیک است

جزئیات به دست آمده از پلی استیشن 5 پرو نشان می دهد که سونی در حال آماده شدن برای عرضه این کنسول در اواخر سال 2024 است.

شایعات پلی استیشن 5 پرو داغتر از همیشه هستند و هر چند هفته یکبار شاهد فاش شدن جزئیات بیشتری از این کنسول قدرتمند هستیم. سونی هنوز به طور رسمی این محصول را معرفی نکرده است، اما منابع متعدد وجود آن را تایید می کنند. ظاهرا سونی از توسعه دهندگان بازی خواسته است تا بازی های خود را برای عرضه PS5 Pro تا تابستان آماده کنند.

این نشان می دهد که رونمایی این کنسول نزدیک است و طرفداران می توانند به زودی منتظر اخبار رسمی از سونی باشند. The Verge نیز با بررسی اسناد دریافتی خود، مشخصات پلی استیشن 5 پرو را تایید کرد. بر اساس این اطلاعات، سونی روی ray tracing در این کنسول تمرکز کرده و از توسعه دهندگان می خواهد که بازی های خود را با این قابلیت آماده کنند.

اسم رمز پلی استیشن 5 پرو Trinity است و بازی های سازگار PS5 Pro Enhanced نام خواهند داشت. خودی ها همچنین گزارش دادند که سونی کیت های توسعه را برای همه استودیوها ارسال کرده است. سونی در نهایت تا آگوست 2024 بازی های پلتفرم جدید خود را بررسی و تایید خواهد کرد.

این عناصر نشان می دهد که پلی استیشن 5 پرو قرار است در اواخر سال 2024 عرضه شود. با پایان مراحل اداری، سونی می تواند بر بازاریابی این کنسول و عرضه آن تا قبل از پایان سال تمرکز کند. یکی دیگر از نکات قابل توجه پلی استیشن 5 پرو افزایش حافظه در دسترس توسعه دهندگان است. اگرچه حافظه پایه این کنسول همانند مدل پایه 16 گیگابایتی خواهد بود، اما 1.2 گیگابایت حافظه اضافی نیز در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

بخوانید  کارکنان اکتیویژن بلیزارد را مجبور به ورود به دفاتر کنید

سونی اخیرا ویدیویی را از یوتیوب حذف کرده است که در آن پلی استیشن 5 پرو را بررسی کرده است و به اسناد داخلی آن اشاره کرده است. این اقدام سونی را می توان تاییدی دیگر بر صحت شایعات پیرامون این کنسول دانست. با وجود تمام این شواهد، طرفداران منتظر رونمایی رسمی سونی از پلی استیشن 5 پرو هستند. برخی منابع از برگزاری رویدادی در ماه آینده سونی خبر می دهند و این احتمال وجود دارد که بالاخره در این رویداد شاهد معرفی رسمی PS5 Pro باشیم.

تحریریه مجله بازی یک گیمر