تصاحب Microsoft-Activision توسط کمیسیون اروپا تایید شده است

نزدیکتر به خانه، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده شکایت قانونی کرد در تلاش برای جلوگیری از این معامله، که توسط ناظر دولت در جریان استماع شاهدان در ماه اوت بررسی خواهد شد. با توجه به اینکه مشکل CMA همچنان ادامه دارد، می توانید با ادامه حماسه درباره مراحل بعدی مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن، در واکنش به حکم اتحادیه اروپا گفت: ادغام تایید شده «نیازمند راه‌حل‌های قوی برای تضمین رقابت قوی در صنعت به سرعت در حال رشد ما است» که Activision Blizzard و مایکروسافت از آن پیروی خواهند کرد. Kotick در مطبوعاتی گفت: “اکثر گیمرها در سراسر جهان با تلفن های همراه بازی می کنند. اروپا نقش اصلی را در توسعه بازی ها، به ویژه بازی های موبایل ایفا کرده است و ما انتظار داریم بازی سازان اروپایی همچنان به رشد و نوآوری خود ادامه دهند.” رهایی.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.CMA در توییتی نوشت: «مقامات رقابت بریتانیا، ایالات متحده و اروپا متفق القول هستند که این ادغام به رقابت در بازی های ابری آسیب می زند. “CMA به این نتیجه رسیده است که بازی های ابری باید به عنوان یک بازار آزاد و رقابتی برای هدایت نوآوری و انتخاب در این صنعت به سرعت در حال توسعه ادامه یابد.”

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «حتی بدون اینکه سونی بتواند این بازی خاص را ارائه کند، سونی می‌تواند از اندازه، فهرست گسترده بازی‌ها و موقعیت خود در بازار استفاده کند تا از هرگونه تلاش برای تضعیف موقعیت رقابتی خود جلوگیری کند.» تایید اتحادیه اروپا شامل الزام مایکروسافت به مجوز خودکار بازی‌های Activision Blizzard برای خدمات بازی‌های ابری رقیب در سراسر جهان می‌شود و به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا انتخاب بیشتری بر روی پلتفرم مورد نظر برای بازی در این بازی‌ها داشته باشند.

اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد که در ابتدا نگرانی‌هایی در مورد تسلط مایکروسافت در فضای بازی‌های ابری داشت و سرویس‌های بازی ابری می‌توانند به طور بالقوه به رقابت در مورد توزیع بازی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها آسیب وارد کنند، اما مایکروسافت زمانی که این خرید برای اولین بار ارائه شد چندین راه‌حل ارائه کرد. بالا

در حالی که اتحادیه اروپا متقاعد شده است، سازمان رقابت و بازار بریتانیا معتقد است که این خرید می تواند منجر به “کاهش نوآوری” در سال های آینده در این بازار شود و محدودیت های جدیدی را برای مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد اعمال کرده است. CMA همچنین به تایید اتحادیه اروپا پاسخ داد و می‌گوید مایکروسافت می‌تواند “شرایط و شرایط” بازار را برای دهه آینده تعیین کند.

بخوانید  نقد سریال آخرین بازمانده از ما (فصل اول) | قسمت سوم