PS5 بیش از نیمی از فروش کنسول های بریتانیا در سال 2023 را به خود اختصاص خواهد داد

به لطف افزایش موجودی، فروش پلی استیشن 5 در سه ماهه اول سال 2023 پیشرفت قابل توجهی در بریتانیا داشته است.

در بخش نرم افزار نیز در سه ماهه اول سال جاری نزدیک به 8 میلیون بازی فروخته شده که نسبت به سال گذشته 1 درصد افزایش داشته است. Hogwarts Legacy تا اینجای کار پرفروش‌ترین بازی بریتانیا در سال بوده است که سال گذشته Elden Ring و LEGO Star Wars: The Skywalker Saga را شکست داده است. تنها با نگاهی به آمار ماه مارس، Resident Evil 4 درصد بالاتر است و 65 درصد از فروش آن بر روی پلی استیشن 4 و PS5 است.

طبق گزارش GfK، در سه ماهه اول سال 2023، فروش دستگاه های پلی استیشن 5 بیش از نیمی از کل فروش کنسول در بریتانیا را به خود اختصاص داده است. پلتفرم های نینتندو سوییچ و ایکس باکس سری ایکس ایکس باکس سری اس به ترتیب با 25 و 18 درصد با درصد کاهش فروش نسبت به مدت مشابه سال 2022 چهره; در عین حال، فروش پلی استیشن 5 در مدت مشابه 180 درصد افزایش یافته است.

شایان ذکر است که موجودی PS5 طی 6 ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته که باعث افزایش فروش این کنسول در آمریکا و ژاپن شده است. در ماه فوریه، سونی رکورد فروش واحد جدیدی را برای پلتفرم پلی استیشن در یک ماه ثبت کرد. تخمین زده می شود که نزدیک به 500000 کنسول در ایالات متحده فروخته شده است. در ژاپن، سونی در 6 هفته گذشته رتبه اول را از سوییچ گرفته است.

بخوانید  Dev قول داده است که Callisto Protocol محتوای اصلی بازی را برای Season Pass حذف نمی کند