Palworld با هزینه بسیار کمی ساخته شده است

اخیراً مدیرعامل استودیو Pocketpair، بنیانگذار Palworld او درباره هزینه تولید این بازی و برنامه های این تیم برای آینده صحبت کرد.

صنعت بازی های ویدیویی اخیراً در وضعیت آشفتگی و استرس قرار گرفته است، زیرا هزاران نفر شغل خود را از دست داده اند و هزینه های تولید بازی ها به شدت افزایش یافته است. خوشبختانه هنوز هم بازی هایی هستند که با هزینه کم ساخته می شوند و به طور باورنکردنی موفق هستند.

یکی از بازی هایی که در سال 2024 توجه بسیاری را به خود جلب کرد، بازی Palworld است که توسط استودیو Pocketpair ساخته شده است که توانسته در ماه اول عرضه 25 میلیون بازیکن را به خود جذب کند. اکنون تاکو میزوبیمدیرعامل Pocketpair در مصاحبه ای با رسانه بلومبرگ اظهار داشت که این بازی با هزینه ای کمتر از 1 میلیارد ین که معادل تقریباً 6.7 میلیون دلار است، ساخته شده است. اما او نگفت که این تعداد فقط شامل هزینه های توسعه یا هزینه های بازاریابی نیز می شود.

پوکمون با سلاح در Palworld

برای این هزینه، Palworld توانست ده ها میلیارد ین سود ایجاد کند. میزوبی در صحبت های خود عنوان کرد که بازی های گران قیمت AAA برای آنها مناسب نیست و استودیو Pocketpair قصد دارد به تولید بازی های در مقیاس کوچکتر با هزینه تولید کمتر ادامه دهد. این موضوع با توجه به وضعیت صنعت بازی های ویدیویی این روزها منطقی است، زیرا استودیوهای بزرگی که بازی های پرفروش نیز تولید می کنند اخیراً مجبور شده اند تعدادی از کارمندان خود را اخراج کنند.

به عنوان مثال، استودیو Insomniac Games، استودیو سازنده Marvel's Spider-Man 2 که اخیراً 10 میلیون نسخه فروش داشت، چندی پیش تحت تأثیر خرابی عمده پلی استیشن قرار گرفت و تعدادی از کارمندان خود را اخراج کرد. فیلم Marvel's Spider-Man 2 با هزینه 315 میلیون دلاری ساخته شد. Respawn Entertainment، سازنده آثار موفقی مانند Apex Legends و Star Wars Jedi نیز مدتی پیش مجبور به کاهش قیمت شد و حتی توسعه پروژه تیراندازی اول شخص جنگ ستارگان را که هنوز معرفی نشده بود، لغو کرد.

بخوانید  توسعه Fable با موج جدید استخدام از Polygrand Games سرعت می گیرد

جالب اینجاست که با این همه صحبت، Mizobi ​​می گوید که Pocketpair Studio در حالی که شرکت از استقلال راضی است، پیشنهادات ادغام یا همکاری را بررسی خواهد کرد. او بازی می کند Palworld اکنون در سری Xbox در دسترس است