E3 2023 رسما لغو شد

نمایشگاه E3 در سال های اخیر در مسیر برگزاری با موانع زیادی روبرو بوده است. در حالی که E3 2018 آخرین رویدادی بود که به طور کامل حضور داشت. در سال 2019، سونی برای اولین بار از زمان آغاز به کار خود تصمیم گرفت از نمایشگاه E3 خارج شود و نمایشگاه 2020 به دلیل تأثیر همه گیری کووید-19 به طور کامل لغو شد. این نمایشگاه در سال 2021 به صورت یک رویداد تمام دیجیتال برگزار شد و در سال 2022 نیز خبری نبود.

ESA و ReedPop در بیانیه‌ای اعلام کردند: «این تصمیم به دلیل سختی‌هایی که ما و شرکایمان برای این رویداد انجام دادیم، دشوار بود، اما باید کاری را انجام می‌دادیم که به نفع صنعت بازی و E3 بود. می‌دانیم که دموهای تجربی آثار شرکت‌های حاضر در نمایشگاه آماده نبود و چالش‌های تامین منابع مانعی برای شرکت در نمایشگاه شد. از آنها؛ رویدادی که از ReedPop انتظار می رفت.

اتحادیه نرم افزار سرگرمی و ReedPop با صدور بیانیه ای جدید رسما لغو نمایشگاه E3 2023 را اعلام کردند.

Entertainment Software Alliance (ESA) و ReedPop به تازگی اعلام کرده اند که E3 2023 رسما لغو شده است. این رویداد قرار بود از 23 تا 26 ژوئن (13 و 16 ژوئن) برگزار شود.

با این حال، تعدادی از رویدادها و نمایشگاه‌های مهم در ژوئن 2023 برگزار می‌شود که بزرگترین آنها عبارتند از Summer Game Fest، رویداد Xbox Games Showcase (که بلافاصله پس از Starfield Direct) و رویداد Ubisoft Forward. ظاهرا سونی نیز در حال آماده شدن برای میزبانی نمایشگاه پلی استیشن است. به نظر می رسد کونامی برنامه های بزرگی برای نمایشگاه E3 2023 دارد که به رویداد دیگری موکول می شود. از معرفی Metal Gear Solid 3 Remake تا نسخه بعدی Castlevania.

بخوانید  صرفه جویی زیادی در جعبه باز Nintendo Switch Joy-Cons

در هفته‌های اخیر، شرکت‌ها و ناشران بزرگ اعلام کرده‌اند که در E3 2023 شرکت نخواهند کرد. ابتدا نینتندو و مایکروسافت از این نمایشگاه سالانه انصراف دادند و شرکت‌هایی مانند یوبی‌سافت و سگا اخیراً به آن‌ها پیوستند. در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر لغو قریب الوقوع این رویداد منتشر شده بود و حالا در میان آخرین اخبار بازی، به طور رسمی تایید شده است.