Developer Trine: Xbox Series S بیشتر برای گیمرها است تا توسعه دهندگان بازی!


یکی از اعضای استودیو Trine 5 در مورد سخت افزار Xbox Series S و پتانسیل آن برای مشکلات صحبت کرد.

از زمان معرفی کنسول Xbox Series S توسط مایکروسافت، همیشه این بحث در مورد اینکه آیا سخت افزار ضعیف تر این کنسول در مقایسه با کنسول های نسل فعلی به مرور زمان برای توسعه دهندگان تبدیل خواهد شد، وجود داشته است. ویژگی های مثبت این کنسول را نمی توان نقض کرد. به خصوص از نظر بازیکن. اما تا اینجا مشخص است که سری S محدودیت هایی دارد که می تواند برای توسعه دهندگان مشکلاتی ایجاد کند.

ظاهرا استودیو Frozenbyte، سازنده بازی Trine 5: A Clockwork Conspiracy نیز با این نظر موافق است. اخیرا Gamingbolt Media مصاحبه ای با کای توویننمدیر بازاریابی این استودیو و پرسیده شد که آیا مطالب آیا Xbox Series S می تواند همگام با همتایان خود باشد یا خیر. وی گفت: در حالی که این کنسول گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند هزینه کمتری بپردازند، اما از دیدگاه سازنده می تواند ناخوشایند باشد. به خصوص برای بازی هایی که از نظر فنی قوی تر هستند.

Tovinen گفت: «از دیدگاه توسعه‌دهندگان، سخت‌افزار قدرتمندتر همیشه بهتر است. من فکر می کنم برای بازی های گرافیکی بالاتر، سری S می تواند دردسرساز باشد. زیرا حمایت از آن واجب است. البته، از منظر یک بازیکن، داشتن گزینه ارزان‌تر چیز خوبی است.”

سری ایکس باکس اس

ما می توانیم تأیید کنیم که این گفتمان دیگر یک فرضیه نیست. استودیوی Larian برای اجرای صحیح Local Co-op روی این کنسول با Baldur’s Gate 3 مشکل داشت و عرضه بازی روی Xbox با تاخیر مواجه شد. از آنجایی که نسخه Xbox Balder’s Gate 3 هنوز تاریخ انتشار خاصی ندارد. سال گذشته، Techland گفت که کارت گرافیک سری S مشکلاتی را برای توسعه Dying Light 2 ایجاد کرده است.

بخوانید  طرفداران Genshin Impact مایلند این کتاب آینده را بررسی کنند

Tovinen در آن مصاحبه توضیح داد که Trine 5 با وضوح 4K و نرخ فریم 60 روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس اجرا می شود و این اعداد برای Xbox Series S برابر با 1440p و 60 فریم است. علاوه بر این، حداقل 12 ساعت طول می کشد تا بازی کامل شود. Frozenbyte قبلاً اعلام کرده بود که در حالی که Xbox Game Pass یک برنامه شگفت انگیز برای دسترسی بیشتر گیمرها است، اما باعث ازدحام بیش از حد محتوا می شود.

Trine 5: A Clockwork Conspiracy تابستان امسال برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس. Xbox Series S، Nintendo Switch و رایانه های شخصی عرضه می شود.