73 بازی از 100 بازی با تجربه ترین بازی در Steam Deck

با توجه به موفقیت Steam Deck، سازندگان در تلاش هستند تا بازی خود را بر روی این کنسول بازی PC قابل حمل در دسترس قرار دهند. با توجه به Boiling Steam، یک وبلاگ بازی لینوکس، از 100 بازی که توسط کاربران Steam انجام می شود، بیش از هر بازی دیگری، حداقل 73 بازی قابل بازی و بهینه سازی برای Steam Deck هستند. بدون احتساب نرم افزارهای این صد لیست شامل Wallpaper Engine، Soundpad و Source SDK Base 2007، 26 بازی موجود در لیست برای Steam Deck تایید شده اند.

Steam Deck اخیرا اولین سالگرد خود را با به‌روزرسانی نرم‌افزاری جشن گرفت که گزینه‌های سفارشی‌سازی جدیدی را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد. این به روز رسانی به بازیکنان اجازه می دهد تا انیمیشن راه اندازی این کنسول قابل حمل را تغییر دهند.

47 بازی دیگر روی این پلتفرم قابل بازی هستند و 24 بازی توسط Steam Deck پشتیبانی نمی شوند. لازم به ذکر است که عدم پشتیبانی از چندین بازی به دلیل بهینه سازی سخت افزاری نیست، بلکه مشکل تولید نرم افزار ضد تقلب سازگار با Steam Deck است. از جمله این آثار می توان به Rainbow Six Siege، Destiny 2 و PUBG Battlegrounds اشاره کرد.

شرکت Velo سعی کرده است که اکثر 100 بازی را که کاربران استیم بیشتر وقت خود را صرف آن می کنند برای کنسول Steam Deck بهینه کند.