سیستم ضدتقلب دنوو برای نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد

Irdeto اعلام کرد که نرم‌افزار ضدتقلب و DRM دنوو قرار است برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شود.

قرار است دنوو این شبیه‌سازی را غیرفعال کرده و بدین ترتیب باعث می‌شود هرکسی برای تجربه بازی، یک نسخه قانونی از آن را داشته باشد. دنوو یک نرم‌افزار ضدسرقت محبوب بین سازندگان است که در بزرگ‌ترین آثار پی‌سی مورد استفاده قرار گرفته است. اما این نرم‌افزار در عملکرد بازی هم تأثیرگذار بوده و نیاز همیشگی به آنلاین بودن باعث شده بین برخی کاربران صنعت گیم منفور باشد.

در یک کنفرانس خبری، Irdeto، سازنده قفل دنوو اعلام کرد که این سیستم ضدتقلب برای جلوگیری از سرقت بازی‌های نینتندو سوییچ استفاده خواهد شد: «کنسول‌های نینتندو مدت زیادی است که از مشکلات دزدی رنج می‌برند و سوییچ هم از این قضیه مستثنی نیست. حتی اگر یک بازی در رایانه‌های شخصی از سرقت محتوا در امان باشد؛ نسخه عرضه شده برای سوییچ از روز اول قابل شبیه‌سازی و اجرا روی پی‌سی است.»

یک مثال خوب در این قضیه بازی Resident Evil Village است که با این قفل روی رایانه‌های شخصی عرضه شد و هکرها متوجه شدند باعث ایجاد مشکلات عملکردی در بازی شده است. کپکام بعدا پچی عرضه کرد تا این قفل را تنظیم کند. Irdeto امیدوار است تا جلوی متقلبانی را که به‌صورت آنلاین بازی‌های سوییچ را قرار می‌دهند تا با استفاده از شبیه‌سازها قابل بازی باشد، بگیرد. این حرکت با موضع سفت‌وسخت نینتندو دربرابر دزدی سازگار است.

نینتندو سابقه داشته است تا از سایت‌هایی که میزبان بازی‌های سرقت‌شده هستند شکایت کرده؛ میلیون‌ها دلار خسارت دریافت کرده است و آن سایت‌ها را ببندد. هنوز مشخص نیست این قفل چه زمانی برای کنسول سوییچ در دسترس قرار خواهد گرفت و نمی‌دانیم آیا بر عملکرد بازی‌ها تأثیرگذار است یا خیر.

بخوانید  دارندگان PS5 بیشتر از خریداران برندهای دیگر، کنسول خود را به عنوان پلتفرم اصلی بازی خود ارزیابی می کنندمنبع