WWDC 2023 و ویژن پرو؛ آیا وارد دنیای بعد از آیفون می شوید؟

شاید دنیای بعد از آیفون واقعاً اکنون شروع شده باشد. سوال این است که چقدر طول می کشد تا فناوری واقعیت ترکیبی به نقطه ای برسد که مردم استفاده از آن را به گوشی های هوشمند ترجیح دهند؟

کنفرانس WWDC 2023 اپل در 11 دقیقه

در یوتیوب تماشا کنید

مهمترین رویدادهای کنفرانس WWDC 2023

اگر رونمایی از هدست ویژن پرو در کنفرانس دیشب WWDC 2023 را در نظر بگیریم، به راحتی می توان آن را خسته کننده ترین رویداد اپل در سال های اخیر نامید. iOS 17 که مهم‌ترین به‌روزرسانی سیستم‌عامل در اکوسیستم اپل به حساب می‌آید، تنها در سطح برنامه تغییر کرده است، نه سیستم‌عامل، و مهم‌ترین تغییر مک‌بوک ایر جدید صفحه نمایش 15 اینچی آن بود. . اگرچه مک پرو با تراشه قدرتمند M2 Ultra کمی خودنمایی کرد، اما بعید است که با قیمت 7000 دلاری خود توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند.

اما شاید لازم نباشد WWDC 2023 را بدون Vision Pro در نظر بگیریم. دستگاهی که حداقل با آنچه در دمو 9 دقیقه ای معرفی آن دیدیم، آنقدر باورنکردنی به نظر می رسید که بتواند قیمت 3500 دلاری خود را توجیه کند. در این نسخه ی نمایشی، اپل هدست واقعیت ترکیبی خود را به گونه ای ارائه کرد که گویی قرار است بخشی از زندگی روزانه 24/7 ما باشد. زندگی ای که در آن حتی نیازی به آیفون نخواهیم داشت!

در WWDC 2023، اپل از هدست واقعیت ترکیبی Apple Vision Pro، سه محصول سخت افزاری در دنیای مک و به روز رسانی های شش سیستم عامل در اکوسیستم متنوع خود رونمایی کرد که در زیر به نمایش خواهیم گذاشت.