Valve “Boomer Shooter” را به یک ژانر رسمی در Steam تبدیل می کندبا وجود هزاران بازی که هر سال بر روی استیم عرضه می شوند، گاهی اوقات پیدا کردن دقیق بازی مورد نظر دشوار است، به خصوص زمانی که آن بازی متعلق به ژانر وسیع تری مانند تیراندازی اول شخص باشد. Valve پیدا کردن بازی بعدی خود را برای طرفداران شوترهای یکپارچهسازی با سیستمعامل آسان تر کرده است، زیرا برچسب “boomer shooter” به پایگاه داده Steam اضافه شده است.

اصطلاح «شوتر بومر» به هر FPSی اطلاق می‌شود که شبیه فرمت اصلی Doom باشد، چه بازی مورد بحث یک بازی کلاسیک اوایل دهه 90 مانند Doom یا یک عنوان مستقل مدرن مانند Turbo Overkill یا Dusk باشد. تا زمان نگارش این مقاله، در مجموع ۶۴ بازی در این دسته قرار می‌گیرند، فهرستی که شامل Star Wars: Dark Forces، Ion Fury، Warhammer 40K: Boltgun و غیره می‌شود.

اصطلاح “شوتر بومر” در میان تیم پشت سر Dusk فوق الذکر که در سال 2018 راه اندازی شد به یک شوخی بدل شده است. اندرو هالشولت، که موسیقی Dusk و سایر عناوین مشابه مانند Amid Evil و Prodeus را ساخته است، در X گفت که این تیم موفق شده است. دیدند که از آن برای توصیف Doom اصلی استفاده می شود، بنابراین آنها “با آن دویدند زیرا خنده دار بود”.

بخوانید  کریس همسورث در اولین تریلر Extraction 2 نتفلیکس در زندان با مشکل مواجه شد

برچسب Boomer Shooter است اکنون در Steam فعال استو همچنین صفحه جداگانه خود برای دسترسی آسان به هر بازی. جدا از عناوین ذکر شده در بالا، این صفحه تعدادی عناوین آینده را نیز فهرست می کند، از جمله مامور 64: جاسوسان هرگز نمی میرند— ادای احترام به FPS یکپارچهسازی با سیستمعامل Goldeneye 64 — و موشکه از دوران عمومی کشتی بخار ویلی میکی ماوس الهام گرفته شده است.تحریریه مجله بازی یک گیمر