Unity برای اخراج 265 کارمند Weta Digital به عنوان بخشی از “بازنشانی شرکتی”یونیتی پس از تصمیم گیری برای پایان دادن به قرارداد خود با Weta FX پیتر جکسون، مجموعه ای از اخراج ها و بسته شدن Weta Digital را اعلام کرده است. اخراج 265 کارمند یا در مجموع 3.8 درصد از نیروی کار آن را شامل می شود. رویترز گزارش می دهد.

در دسامبر 2021، یونیتی بخشی از Weta Digital را از پیتر جکسون خریداری کرد، از جمله “ابزار، خط لوله، فناوری و استعدادهای مهندسی Weta Digital” در معامله ای به ارزش 1.625 میلیارد دلار. باقی مانده Weta Digital متعلق به جکسون باقی ماند و به Weta FX تغییر نام داد، با این شرکت قراردادی برای استفاده از ابزارها و خدمات Weta Digital حفظ کرد.

امروز، یونیتی اعلام کرد که بخش خدمات حرفه ای این قرارداد را فسخ کرده است که منجر به اخراج 265 کارمند مشمول این قرارداد می شود. Weta FX بیانیه ای را منتشر کرد راهنمای جلوه ها، گفت که به دنبال استخدام مجدد تا حد امکان اعضای تیم Weta Digital است. Unity مالکیت ابزارهای به دست آمده را حفظ خواهد کرد و آنها به راحتی در دسترس Weta FX خواهند بود.

در بیانیه توضیح داده شده است که “یونیتی معتقد است که تیم Weta Digital برجسته است، اما Unity باید لاغرتر شود زیرا تخصص خود را بر تجارت اصلی خود متمرکز می کند.” او همچنین معتقد است که برای Weta FX منطقی‌تر است که به طور مستقیم مالکیت کل تجارت تولید انتها به انتها را داشته باشد. یونیتی تخصص و کارکنان خود را روی موضوعات دیگر متمرکز خواهد کرد و Weta FX مستقیماً از پشتیبانی برای استفاده از ابزار Weta بهره مند خواهد شد. خدمه خود – مسیر کوتاه‌تری که برای هر دو شرکت منطقی است. »

بخوانید  10 بازی برتر سال 2022 گیم اسپات

این حرکت توسط یونیتی “بازنشانی شرکتی” نامیده شده است، زیرا این شرکت به دنبال تمرکز مجدد بر تجارت اصلی خود در توسعه بازی است. یونیتی همچنین به دنبال کاهش ردپای دفتر خود برای کاهش هزینه ها است و دفاتر خود را در 14 مکان از جمله برلین و سنگاپور می بندد. این شرکت کارمندان خود را تشویق می کند تا بیشتر اوقات از خانه کار کنند، روزهای حضور اجباری کارمندان را حذف می کند و “خدمات اداری کامل” را به تنها سه روز در هفته کاهش می دهد.

این اخراج ها در زمانی پر فراز و نشیب برای شرکت اتفاق می افتد، پس از آن که تلاش کرد برای جبران درآمد، کارمزدی نامطلوب را معرفی کند. پیامدهای این اطلاعیه باعث شد که توسعه دهندگان در سراسر صنعت Unity و همچنین کاهش شدید قیمت سهام را محکوم کنند و باعث شد تا جان ریچیتیلو، مدیر عامل شرکت، از این شرکت کناره گیری کند.

کارمندان یونیتی قبلاً یک بار در سال جاری اخراج شده اند و 8 درصد از نیروی کار آن در ماه مه اخراج شدند، اقدامی که شرکت آن را برای “رشد بیشتر” ضروری خواند.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد دریافت کند.