Street Fighter 6 اولین برنده میلیونر خود را در کپکام کاپ تاج گذاری کرد

پس از یک رویداد فشرده نه روزه در آوالون در هالیوود، که شامل چندین رویداد رقابتی، مسابقات مقدماتی آخرین شانس، مسابقات تیمی و موارد دیگر بود، قهرمان کپکام در شخص بازیکن تایوانی، Uma327. در حالی که تماشای این تورنمنت قابل توجه بود، یکی از قابل توجه ترین چیزها در مورد کپکام کاپ ایکس، چیزی بود که Uma برای به پایان رساندن در جایگاه اول برنده شد: 1,000,000 دلار.

با حضور بازیکنانی از تمام گوشه و کنار جهان و ترکیبی که شاهد شکست حتی برخی از بازیکنان مورد علاقه طرفداران مانند توکیدو و پانک بودیم، لحظات تکان دهنده و ناراحت کننده زیادی قبل و در طول رویداد وجود داشت.

شرحی ارائه نشده است

این اولین جام کپکام برای Street Fighter 6 است، اما چنین جایزه بزرگی فقط برای Street Fighter جدید نیست: برای بازی‌های مبارزه‌ای جدید است. هیچ برنده مقام اولی تا به حال اینقدر پول اعطا نکرده است و یا اینقدر جایزه بزرگ (در مجموع بیش از 2,000,000 دلار) نداشته است. پس از پایان مسابقات، هاروهیرو سوجیموتو، رئیس و مدیر ارشد اجرایی کپکام، اعلام کرد که Uma نیز آخرین “میلیونر بازی مبارزه ای” نخواهد بود که این شرکت ایجاد خواهد کرد. Capcom Cup XI سال آینده خواهد داشت همچنین جایزه 1,000,000 دلاری (بنابراین اگر می خواهید شانس خود را در برنده شدن آن امتحان کنید، اکنون تمرین را شروع می کنم).

پس از برنده شدن، اوما گفت: “می خواهم از کل جامعه بازی های مبارزه ای در تایوان و همچنین خانواده و دوستان (م) تشکر کنم. به همین دلیل (من) این فرصت را داشتم.” وقتی میزبان RobTV از اوما پرسید که چه زمانی می‌داند که می‌تواند برنده مسابقات شود، پاسخ Uma باورنکردنی بود: “وقتی کپکام مبلغ جایزه 1,000,000 دلاری را اعلام کرد، (می‌دانستم که می‌خواهم آن را بگیرم.”

بخوانید  زمان و اندازه پیش بارگذاری نسخه One Piece Odyssey PlayStation 5

لحظاتی پس از پیروزی تاریخی اش، با اوما در پشت صحنه نشستم تا از او چند سوال بپرسم. او نشسته بود و جام غول پیکر شیشه مات را در دامان خود گرفته بود، در حالی که به آرامی پاسخ می داد، در حالی که جمعیت آوالون بیرون همچنان کف می زدند. اگرچه رفتار آرام و توانایی او برای متمرکز ماندن تحت فشار با کهنه‌سربازان بازی‌های مبارزه‌ای که برای دهه‌ها بازی می‌کردند مشترک است، اوما شروع به بازی‌های مبارزه‌ای در فصل 1 Street Fighter V کرد.

همه بازیکنانی که به جمع 16 تیم برتر راه یافتند، ساعات طولانی و سخت تمرین کردند و اوما از این نظر تفاوتی نداشت و حدود 12 ساعت در روز بازی می کرد. او همچنین با مبارزه با بازیکنان ژاپنی به صورت آنلاین تمرین کرد، که به او اجازه داد تا در برابر بازیکنان بسیار ماهر و شخصیت‌های قدرتمند سطح بالا تجربه زیادی کسب کند، اما هنوز هم «بازیکنانی بودند (که من نمی‌خواستم با آنها روبرو شوم، به خصوص DCQ. “. که در طول مسابقات مقابل جی پی بازی کرد.

شرحی ارائه نشده است

با این حال، برخلاف DCQ، اوما در میان اقلیتی از بازیکنان بدون حمایت بود که با هزینه شخصی خود از تایوان به کالیفرنیا سفر می کرد. وقتی از او پرسیدم که آیا برای ثروت جدیدش برنامه ای دارد، اوما گفت که این پول را ادامه خواهد داد: “من این پول را تا آخر عمرم خرج خواهم کرد.”

اوما همچنین افکار خود را در مورد تعادل Street Fighter 6 و امیدهای خود برای آینده آن به اشتراک گذاشت. وقتی از او پرسیدم که دوست دارد کدام شخصیت ها را اضافه کند، پاسخ داد: “ایبوکی و ماکوتو”.

بخوانید  معرفی سه انیمیشن خلاقانه برای کودکان در دیجیتون

آپدیت پس از Capcom Cup برای SF6 به این معنی است که یک شخصیت جدید به نام Ed اضافه شده است. همچنین تغییراتی را به چندین شخصیت مهم اضافه می کند و کپکام تأیید کرده است که یک پچ تعادل بزرگ نیز در دست ساخت است که روی هر شخصیت تأثیر می گذارد. با این حال، حتی در زمان کپکام کاپ، فقط به “یک یا دو (کوچک) تغییر” برای JP و Luke نیاز است، که پچ جدید به تازگی ارائه شده است.

بنابراین، آینده اوما چیست؟ ساده است: “من فقط به بازی کردن ادامه خواهم داد.”

قبل از مسابقات، من همچنین با تاکایوکی ناکایاما، مدیر SF6 و شوهی ماتسوموتو، تهیه کننده آن صحبت کردم. وقتی از آنها پرسیدم که در مورد ماهیت تاریخی کپکام کاپ چه فکری می‌کنند… دیدن بازیکنانی از کشورهای مختلف و بازیکنان جوان‌تر همیشه شگفت‌انگیز است. (ما) شاهد استعدادهای جدید هستیم… ورزشکاران جدیدی که (ما) هرگز نامشان را نشنیده ایم.

آنها ادامه دادند: “این ما را خوشحال می کند که می بینیم محصول ما در این مسابقات سطح بالا با این نوع جوایز بازی می شود.” “امیدواریم که این دلیل و انگیزه بیشتری برای برگزاری تورنمنت های بیشتر ایجاد کند…و نه فقط مسابقاتی در این (مقیاس). شاید چیزی در سطح متوسط ​​یا چیزی کمی معمولی تر و سرگرم کننده تر. راه های مختلفی برای لذت بردن از مسابقات وجود دارد. مسابقات، چه در واقع شرکت و رقابت باشد… (یا) از دیدگاه تماشاگر. فقط تماشای (این) (مسابقه ها) در سطح بالا بسیار هیجان انگیز است. (ما امیدواریم) که به حمایت از Street Fighter 6 ادامه دهد، بنابراین امیدوارم فرصت های بیشتری مانند آنچه (ما) امروز داریم وجود خواهد داشت.

بخوانید  Fortnite x Avatar: Elements - تریلر گیم پلی

در طول این رویداد، لیگ مبارزان خیابانی (SFL) نیز به نتیجه رسید که کدام تیم “Bandits” (متشکل از Caba، Chris T، Xiaohai و قهرمان EVO MenaRD) برنده شد. SFL یک استخر جایزه 150000 دلاری داشت و راهزنان با چکی 80000 دلاری از آنجا خارج شدند.