Steam Deck بازی های رایانه شخصی را در سال 2022 مانند قبل باز کرده است

قیمت خوبی بود تا حدی به دلیل ویژگی مهم دیگرش، فاکتور فرم آن. Steam Deck قبل از هر چیز یک رایانه شخصی قابل حمل است که بدون شک برای گیمرهای PC کهنه کار که به دنبال بازی های خود هستند جذاب است. با این حال، من به عنوان یک طرفدار اختصاصی نینتندو سوییچ که عاشق بازی های دستی است، به طرف مقابل آمدم. من بازی‌های زیادی را روی کنسول‌هایم انجام می‌دهم، اما لپ‌تاپ‌ها برای راحتی بیشتر همیشه در زندگی من ادغام شده‌اند. بازی در حال حرکت برای من راحت‌تر است، بنابراین فضای Steam Deck یک رایانه شخصی قابل حمل قطعاً به دلیل قسمت قابل حمل برای من متمایز بود. این روش جدیدی برای پخش کتابخانه رایانه شخصی من نبود، بلکه یک پلتفرم جدید بود که قبلاً از نظر عملکرد و شکل مشابه پلتفرم دیگری بود که دوست داشتم: Switch.

هزینه مطمئناً یک نکته مهم بود. با قیمت حدود 500 دلار برای مدل میان رده، Steam Deck تقریباً نصف قیمت بسیاری از رایانه های شخصی بازی از پیش ساخته شده استاندارد است و تقریباً با کنسول های بازی مانند PS5 و Xbox Series X برابری می کند. این امر آن را به یک قرص آسان تر تبدیل کرد. برای فرو بردن، و نقطه شروع خوبی برای من به عنوان کسی که در طول سال ها کتابخانه بسیار کوچکی از بازی های Steam ایجاد کرده بودم و صرف نظر از این موضوع فقط به دنبال فرو بردن انگشت پا در آن بودم.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.

بخوانید  سرویس PlayStation Plus Collection به زودی متوقف خواهد شد

اگرچه من بیش از یک دهه را در رسانه های بازی سپری کرده ام، هرگز یک گیمر بزرگ رایانه شخصی نبوده ام. من در جوانی برخی از بازی‌های رایانه‌ای را بازی کرده بودم، اما در همان دورانی که مسابقه تسلیحات سخت‌افزاری رایانه‌های شخصی شتاب می‌گرفت، به حرفه‌ای کوتاه مدت در طراحی گرافیک تبدیل شدم – جایی که مک در آن برتری داشت. در نتیجه، بازی‌های PC مدت‌هاست که برای من دور از دسترس هستند، هم از نظر مالی و هم از نظر درک عملی. حتی اگر می‌توانستم آن را بپردازم، دانش ساخت رایانه شخصی را نداشتم، چیزهای متفاوتی در مورد دستگاه‌های بازی از پیش ساخته شده شنیده‌ام، و وقت نداشتم خودم را در مورد یکی یا دیگری آموزش دهم. من در جایی مستقر شدم که در آن بازی های رایانه شخصی همیشه احساس بیگانه و کسل کننده می کردند. در چنین شرایطی بود که Steam Deck وارد شد و عملاً بسیاری از موانعی را که بین من و جامعه بازی‌های رایانه شخصی وجود داشت از بین برد.

و وقتی این کار را کرد، احتمالاً آن را خواهم خرید. من Steam Deck خود را دوست دارم، نه تنها به خاطر تمام تجربیات بازی فوق العاده ای که امسال به من داده است، بلکه برای اینکه به من کمک کرد تا خودم را به راحتی به جامعه ای معرفی کنم که قبلاً غیرقابل نفوذ بود. من در حال حاضر یک گیمر رایانه شخصی هستم، حتی اگر یک کودک است. اما چه کسی می داند؟ شاید یک روز حتی یک دستگاه بازی دسکتاپ خوب داشته باشم. بالاخره من در حال ساختن یک کتابخانه Steam محترم هستم.

بخوانید  تاریخ انتشار بازی PGA Tour پس از یک سال تاخیر تایید شد

و در کمال تعجب، همه این ویژگی ها Steam Deck را به مجموعه ای عالی از چرخ های آموزشی برای رایانه شخصی تبدیل کردند. DIY مورد نیاز نیست، اما ناامید هم نیست. برخی از صداهای مورد علاقه من در رسانه های بازی در مورد اینکه چقدر آسان و سرگرم کننده بود برای آنها به بیرون از محدوده امن Steam Deck UI و آزمایش با سفت افزار سفارشی، ویترین فروشگاه های جایگزین یا پارامترهای دیگر صحبت کردند. من تا به حال فقط مشغول سرگرمی بوده‌ام، اما دانستن این موضوع عالی است که می‌توانم هر دو را داشته باشم: توانایی استفاده از راه‌حل‌ها برای اجرای چیزی سفارشی مانند پخش جریانی Game Pass، و سپس امکان بازگشت به رابط کاربری آشنا Steam Deck برای اطلاعات بیشتر. تجربه بدون استرس و کارآمد.

مسلم است که Steam Deck مشکلات خود را دارد. حجیم است، فن می‌تواند پر سر و صدا باشد و دریچه‌ها گاهی داغ می‌شوند، بازی‌ها بیشتر از کنسول‌های سنتی خراب می‌شوند، ویژگی‌هایی مانند به‌روزرسانی‌های پس‌زمینه ناسازگار هستند، و عمر باتری چیزهای زیادی را به‌جا می‌گذارد. به نظر می رسد اولین پیش نویس ایده های جاه طلبانه Valve باشد، نه نسخه نهایی. من نینتندو DS اصلی بزرگ را به یاد می‌آورم که بعداً با DS Lite بسیار کارآمدتر جایگزین شد. به احتمال زیاد، احتمالاً نسخه شیک‌تری از Steam Deck نیز وجود خواهد داشت.

شاید مهم‌تر از همه، Steam Deck بر خلاف بازی‌های PC سنتی که حداقل از بیرون، ترسناک به نظر می‌رسند، خوش‌آمد و دوستانه بود. برای عملکرد بهینه نیازی به نگرانی در مورد سرهم کردن تنظیمات یا نصب درایورها یا آزمون و خطا نداشتم. من می‌توانم یک بازی تأیید شده Deck بخرم، آن را دانلود کنم و در بیشتر موارد فقط کار می‌کند. چند دقیقه دیگر می رفتم و بازی می کردم، روی مبل دراز کشیده بودم و تلویزیون تماشا می کردم. از اول راحت بود

بخوانید  Zelda: Tears Of The Kingdom - راهنمای معماهای معبد Tadarok