Stadia رسما مرده است – GameSpotGoogle Stadia، سرویس ابری که زمانی به عنوان آینده بازی معرفی می شد، رسما تعطیل شد. این خاموشی جدیدترین میخ روی پاشنه سرویسی است که ایده های بسیار خوبی داشت، اما در نهایت نتوانست مشتریان بازی های ویدیویی را به طور کلی جلب کند.

اگرچه تعطیلی دائمی Stadia در سپتامبر 2022 اعلام شد، بسیاری از ناظران صنعت به بسته شدن استودیوهای شخص اول آن در اوایل سال 2021 به عنوان نقطه عطف این سرویس اشاره می کنند. این حرکت برای بسیاری تعجب آور بود، به خصوص که گوگل از چندین چهره شناخته شده در فضای بازی برای رهبری استودیوها، از جمله Jade Raymond، تهیه کننده سابق Ubisoft استفاده کرد.

در حال پخش: ظهور و سقوط بازی ها و سرگرمی های Stadia

Stadia قبلاً بازپرداخت کامل را برای همه افرادی که از این سرویس استفاده کرده‌اند آغاز کرده است، اگرچه هزینه‌های اشتراک Stadia Pro غیرقابل استرداد است. در حالی که برخی از طرفداران سخت‌کوش Stadia هنوز از نابودی این سرویس ناراحت هستند، آنها همچنان متقاعد شده‌اند که بازی‌های ابری آینده درخشانی دارد و به خدمات آمازون، ایکس‌باکس و انویدیا به عنوان گام‌هایی در مسیر درست اشاره می‌کنند. اینکه آیا بازی‌های ابری در سال‌های آینده جایگزین سخت‌افزار فیزیکی خواهند شد یا نه، باید دید، اما نتیجه هر چه باشد، Stadia برای دیدن آن در اطراف نخواهد بود. با این حال، همه چیز بد نیست، زیرا گوگل ابزاری را منتشر کرده است که به شما امکان می‌دهد کنترل‌کننده سرویس را دوباره پیکربندی کنید تا مانند یک کنترل‌کننده استاندارد بلوتوث کار کند، بنابراین به روشی خاص ادامه می‌یابد.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.