Scrooge: Animation Review of A Christmas Carol Repeating the Christmas Again

اگرچه قسمت های موزیکال کمی به این انیمیشن کمک کرد، اما قسمت های کمیک و تا حدودی طراحی شخصیت به کلیت انیمیشن لطمه می زند و انیمیشن نسبت به دیگر اقتباس های این رمان فاقد خلاقیت و کار متفاوت است. در نهایت این انیمیشن تنها از نظر بصری با دیگر اقتباس ها متفاوت است و حتی جزو آثار سطح بالای نتفلیکس هم نیست و به نظر می رسد که طرفداران رمان سرود کریسمس همچنان باید منتظر اقتباسی زیبا و خوب از این عاشقانه باشند. در آینده.

اما به این سوال برمی گردیم که آیا انیمه Scrooge: A Christmas Carol می توانست کار متفاوتی انجام دهد؟ در ظاهر این اتفاق افتاده است و ما شاهد حضور گروه های مختلف در شهر محل وقوع انیمیشن هستیم. با این حال، این تفاوت فقط ظاهری است و مدرن شدن تاریخ آن تنها به چند موضوع از جمله تنوع نژادی خلاصه می شود و واقعاً در عمل شاهد تفاوت ملموس یا ملموسی نیستیم که بدون شک نکته ناامیدکننده ای است.

انیمیشن با وجود اینکه ایرادات زیادی دارد اما در یک زمینه موفق بوده و آن انتخاب صداپیشگان است. لوک ایوانز در این انیمیشن صداپیشگی اسکروج را بر عهده گرفت و می توان گفت که شاهد بازی درخشانی از او در این نقش هستیم. در مقابل صداپیشگان دیگری مانند اولیویا کلمن در نقش Ghost of Christmas Past، جسی باکلی در نقش ایزابل و جاناتان پرایس در نقش جیکوب مارلی که توانستند به خوبی بازی کنند.

اسکروج: آیا واقعاً سرود کریسمس چیز جدیدی به ما ارائه می دهد؟ این انیمیشن از همان ابتدا با افتتاحیه موسیقایی خود نشان می دهد که کار قرار نیست خیلی تاریک باشد و در واقع به جای اینکه بخواهد جنبه های تاریک اسکروج را نشان دهد، به اثری تبدیل می شود که بینندگان جوان بیشتری را به خود جذب می کند. اگرچه اجراهای موزیکال‌های انیمیشن جدید نتفلیکس بیشتر شبیه به بزرگسالان است و جذابیتی ندارد، اما به دلیل جذابیت‌شان ممکن است برای جوانان جذاب باشد.

البته تلاش برای مدرن کردن یک داستان کلاسیک همیشه موفقیت آمیز نیست و حتی گاهی اوقات باید دعا کرد که با مدرن کردن یک داستان، تمامیت آن تحت تأثیر قرار نگیرد. با این حال، وقتی چندین اقتباس از یک رمان کلاسیک ساخته می شود، وجود یک اقتباس نسبتا متفاوت می تواند جذابیت بیشتری داشته باشد که می توان به آن در فیلم زنان کوچک اشاره کرد. راستی چندی پیش سریالی داشتیم بر اساس زنان کوچک که ریسک بالایی به حساب نمی آمد اما در مقایسه با فیلم توانست با تغییراتی به اثری خوش ساخت و جذاب تبدیل شود.

اسکروج در انیمیشن Scrooge A Christmas Carol

انیمیشن Scrooge A Christmas Carol در نهایت از همان فرمول معمول پیروی می کند و فقط اسکروج دیگر آن پیرمرد نسبتا خزنده نیست و عادی تر و بهتر به نظر می رسد و برخلاف انیمیشن پر از صحنه های موزیکال و کمدی برای جذب گروه است. در هر صورت تلاش سازندگان برای ارائه اثری متفاوت سطحی است و انیمیشن حتی نمی تواند به وعده اولیه خود نزدیک شود و متاسفانه انیمیشن فقط گرفتار سیاست های استودیو شده است.

Scrooge A Christmas Carol جدیدترین اقتباس از رمان سرود کریسمس اثر چارلز دیکنز است

متأسفانه سازندگان انیمیشن بیش از حد از کمدی استفاده کردند و به هر قسمتی که رسیدند از کمدی استفاده کردند. این مشکل تا حدودی قسمت های احساسی و مهم انیمیشن را تحت تاثیر قرار داد و اگر قسمت طنز انیمیشن کمی سبکتر می شد، بدون شک حتی برای جوانان شاهد کارهای بسیار بهتر و موثرتری بودیم. در هر صورت، بسیاری از سازندگان انیمیشن فقط می خواهند با زیاده روی در شوخی ها مخاطب خاصی را جذب کنند و این تلاش ها همیشه موفقیت آمیز نیست.

رمان سرود کریسمس نوشته چارلز دیکنز یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین رمان های مرتبط با کریسمس و پیام آن است و جای تعجب نیست که ما شاهد اقتباس های زیادی از رمان سرود کریسمس در طول دهه ها بوده ایم. با این حال، اکثر این اقتباس‌ها نتوانستند اثری جدید و خاطره‌انگیز ارائه کنند و خیلی سریع از ذهن بینندگان پاک شدند. مدتی است که انیمیشن Scrooge A Christmas Carol از نتفلیکس پخش شده است که نوید یک اثر نسبتاً متفاوت را برای بینندگان می دهد.

انیمیشن Scrooge A Christmas Carol سعی دارد داستان آشنای کریسمس را در قالبی نسبتاً جدید با اجرای موزیکال به بینندگان ارائه دهد.

در هر صورت به نظر می رسد بخش انیمیشن سازی نتفلیکس در تلاش است تا با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن انیمیشن هایی را برای جوانان آماده کند که به نظر می رسد فقط مورد علاقه آنها باشد. انیمیشن Scrooge: A Christmas Carol در ظاهر سعی در ارائه اثری جدید دارد و در این میان شاهد ارائه چندین فیلم کمدی در داستان آن هستیم که گاهی اوقات این صحنه ها به خوبی انجام می شود و می تواند باعث لبخند بیننده شود، اما صحنه های کمدی خسته کننده او چیزهای زیادی دارد.

اسکروج در فیلم Scrooge A Christmas Carol به ساعت نگاه می کند

اسکروج و روح جیکوب مارلی در انیمیشن Scrooge A Christmas Carol

انیمیشن سرود کریسمس Scrooge A فقط از نظر بصری با دیگر اقتباس های سرود کریسمس متفاوت است و کار جدیدی انجام نمی دهد.

به طور کلی، Scrooge A Christmas Carol یک انیمیشن کاملاً موسیقی نیست، اما چندین اجرا دارد که بیشتر آنها داستان و پیام کریسمس را بیان می کنند. انیمیشن Scrooge: A Christmas Carol ظاهری نسبتاً ساده دارد که با توجه به بودجه محدود آن می توان به آن توجه کرد که تقریباً می توان گفت به غیر از اسکروج و چند شخصیت، بقیه شخصیت ها طراحی های چندان جالبی ندارند و سازندگان بیشتر بر روی شخصیت اصلی و چند شخصیت دیگر مانند جیکوب مارلی تمرکز کرد.

در نهایت، انیمیشن Scrooge: A Christmas Carol قرار نیست چیز متفاوتی ارائه دهد و همان داستان تکراری سرود کریسمس و پیام کریسمس را روایت می کند. بازخوانی‌ای که می‌تواند برای مخاطب جدید جالب باشد، اما برای بزرگسالان می‌توان آن را خسته‌کننده و بسیار تکراری توصیف کرد. مطمئناً انیمیشن Scrooge: A Christmas Carol اثری نسبتاً قابل تماشا است که می تواند خانواده ای را سرگرم کند، اما در نهایت نباید انتظار زیادی از آن داشت.