RSS چیست و چه کاربردی دارد؟

RSS (مخفف Really Simple Syndication) یا انتشار مشترک ساده‌تر، یک فید وب است که به طور همزمان نحوه تعامل کاربران با محتوا در فضای مجازی را بهبود می‌بخشد و دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر به «آخرین محتوای وب‌سایت» در قالب استاندارد XML را فراهم می‌کند. این فناوری ارتباطات بسیار ساده ای با این وب سایت ها (Web Syndication) برقرار می کند و خلاصه یا متن کامل محتوا و همچنین ابرداده آنها (تاریخ انتشار و نام نویسنده) را از طریق خبرخوان RSS یا استریم خوان در اختیار کاربر قرار می دهد.

زومیت سه شنبه، 03 ژانویه 2023، 07:30:50 GMT 9 ویژگی که قصد داریم در سال 2023 به اندروید اضافه کنیم

از سوی دیگر، در برخی از وب سایت هایی که کدنویسی اختصاصی دارند و محتوای آنها در ویرایشگرهای متنی کاملا سفارشی تولید می شود، پس از انتشار محتوا باید فید RSS ایجاد شود. به صورت دستی توسط نویسنده یا مدیر وب سایت در قالب XML به روز شود. البته ابزارهایی برای تولید این جریان ها وجود دارد که این روند را سرعت می بخشد.

مدیریت محتوا در مهمترین وب سایت ها و وبلاگ ها با استفاده از ابزارها و نرم افزارها به نام سیستم مدیریت محتوا یا CMS (مخفف Content Management System) انجام شده است. در اکثر CMS ها، فید یا RSS به طور خودکار تولید می شود و زمانی که محتوای جدید در آن منتشر می شود، فید به طور خودکار به روز می شود. امروزه بیش از ۷۰ درصد وب سایت ها از سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا یا DoraApp استفاده می کنند.

بخوانید  وزارت ارتباطات از جزئیات برنامه کاهش پینگ بازی رونمایی کرد

اگر یک توسعه دهنده هستید یا یک وب سایت دارید و می خواهید یک فید RSS به سایت خود اضافه کنید، باید آخرین محتوای خود را در قالب استاندارد XML تولید کنید. فیدهای RSS فایل‌های متنی ساده و استاندارد با فرمت XML هستند که با استفاده از نرم‌افزار RSS Reader یا فیدخوان بارگذاری می‌شوند و پس از هر به‌روزرسانی در مدت زمان بسیار کوتاهی دسترسی کاربران را فراهم می‌کنند. هر وب سایت می تواند یک یا چند فید RSS داشته باشد که در آن محتوا از جدیدترین به قدیمی ترین فهرست شده است. این جریان به دو صورت است بطور خودکار یا کتابچه راهنمای تولید می شوند:

Android چه ویژگی های جدیدی در سال 2023 در دسترس ما خواهد بود؟ در این مقاله، فهرستی از ویژگی‌های مورد انتظار در Android 14 را بررسی می‌کنیم.

فن آوری < /rss>

به عبارت ساده، فیدهای RSS شما را از بررسی مداوم وب سایت های مورد علاقه خود برای اخبار و مقالات جدید نجات می دهد. امروزه اکثر وب سایت ها این فناوری را اغلب به صورت رایگان (و به ندرت با هزینه اشتراک) ارائه می کنند تا تعامل کاربران با وب سایت خود را افزایش دهند و آخرین محتوای منتشر شده مانند اخبار، مقالات یا محتوای صوتی و تصویری جدید را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنند. . کاربران ممکن برای ارائه

RSS در واقع روشی برای توزیع داده های جدیدی است که روزانه در وب سایت ها، اخبار و مقالات ارسال می شود بین بازبینان و بازبینان.

یکشنبه، 01 ژانویه 2023، 16:00:00 GMT https://www.zoomit.ir/os/400583-ویژگی-های-اندروید-ما-میخواهیم-2023/ < guid>https://www.zoomit.ir/os/400583-ویژگی-های-اندروید-ما-میخواهیم-2023/
بخوانید  تصاویر جدید Ghostrunner 2 در نمایشگاه پلی استیشن فاش شد

اصطلاح Syndicate نیز معنای مشابهی دارد بازنشر مطالب بیان می کند که هدف اصلی آن پخش و توزیع محتوا از طریق یک پلت فرم متفاوت از پلت فرم اصلی است. زمانی که سایت امکان بازنشر خلاصه یا کل محتوای آن را در سایت های دیگر ارائه می دهد، گفته می شود که به روش سندیکاسیون متوسل می شود.

اگر از فیدخوان ها استفاده می کنید، Zomite RSS را به لیست خود اضافه کنید.

هنگامی که اطلاعات RSS در قالب XML تولید شد، اکنون به یک ابزار و یک پلتفرم برای خواندن این فرمت نیاز دارید. این ابزار RSS Reader، RSS Aggregator یا RSS Reader نام دارد. RSS خوان ها به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شوند:

  • RSS Readers مبتنی بر وب: این دسته از RSS خوان ها تمام فیدهای RSS را در همان مرورگری که برای مرور وب استفاده می کنید به شما نشان می دهد. مزیت این دسته استفاده سریع و راحت آنهاست و به عنوان مثال می توان از Feedly به عنوان نمونه موفق RSS خوان های تحت وب نام برد.

ممکن است در برخی از وب سایت ها با نماد نارنجی “اشتراک در فید RSS” برخورد کرده باشید. فید یا RSS به شما کمک می کند به سرعت به آخرین محتوای منتشر شده در وب سایت های مختلف دسترسی پیدا کنید.