Prince of Persia: The Lost Crown شخصیتی دارد که توسط یک برنامه تبدیل متن به گفتار صداگذاری شده استشاهزاده ایرانی: تاج گمشده، پلتفرمر Metroidvania یوبی سافت در حال حاضر دارای شخصیتی است که از طریق متن به گفتار (TTS) صداگذاری می شود. و به نظر می رسد هیچ کس دلیل آن را نمی داند.

با تشکر از a گزارش IGNمی دانیم که شخصیتی در بازی به نام Kalux با استفاده از TTS صداگذاری شده است برنامه محبوب در بین کشتی های بخار. در یک ویدیو ارسال شده توسط IGNهر زمان که شخصیت اصلی در هر نقطه از نقشه حرکت می کند، می توانید صدا را برای خود بشنوید.

در حال پخش: نقد و بررسی ویدیوی Prince of Persia: The Lost Crown GameSpot

وقتی از Side UK، استودیو تولید، پرسیده شد که چه کسی مسئول استفاده از TTS برای صداگذاری یک شخصیت است، استودیو این را گفت:

SIDE London در حال ارائه بازیگران، مدیریت تولید، کارگردانی صدا، ضبط صدا و پس از تولید برای Prince of Persia: The Lost Crown است، که برای آن با بازیگران با استعدادی از بازیگران حرفه ای کار می کنیم. به عنوان شرکت تولید، ما هیچ دیدی نداشتیم. هر طرح طراحی صدای دیگری، TTS یا غیره، که یوبی سافت برای بازی داشت.”

گزارش IGN در ادامه توضیح می دهد که پس از اینکه Side UK تایید استفاده از TTS برای صداپیشگی یک شخصیت را رد کرد، یوبی سافت به این موضوع پرداخت و گفت:

“در طول فرآیند توسعه یک بازی، برخی از تیم ها از چندین دارایی نگهدارنده مکان استفاده می کنند، از جمله صداگذاری متن به گفتار، تا زمانی که صداگذاری نهایی ارائه شود. نسخه انگلیسی این 8 خط متن برای این شخصیت به درستی پیاده سازی نشده است، اما خواهد شد. با یک پچ آینده تعویض و به روز شود. Prince of Persia: The Lost Crown به طور کامل به زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و فارسی با بیش از 12000 خط صداگذاری شده است. همچنین دارای زیرنویس به زبان های ایتالیایی، پرتغالی-برزیلی، چینی، کره ای است. ، روسی، عربی، لهستانی و ژاپنی.”

بخوانید  من فیلم در جستجوی گذشته را نقد نمی کنم

اگرچه یوبی‌سافت پاسخ روشنی در مورد استفاده از TTS نداده است، اما اشاره می‌کند که استفاده از این برنامه‌ها در هنگام ساخت بازی بسیار رایج است و عمدتاً به‌عنوان مکان‌نما استفاده می‌شود تا زمانی که یک انسان بتواند وارد کاراکتر شود و صداگذاری کند. Kalux هیچ اعتبار صدای انگلیسی ندارد تا همه چیز را حتی عجیب‌تر کند. باید تا پایان ژانویه یا اوایل فوریه حل شود.

همچنین لازم به ذکر است که استفاده از برنامه هایی مانند این و هوش مصنوعی اخیراً موضوع داغی است. اخیراً، SAG-AFTRA توافق‌نامه‌ای را امضا کرد که به یک استودیوی هوش مصنوعی اجازه می‌دهد در پروژه‌های اتحادیه صدای خود را داشته باشد. این باعث واکنش فوری صداپیشگان مختلف مانند استیو بلوم شد توییت کرد“تا آنجا که من می دانم، هیچ کس در جامعه ما این را تایید نکرده است. بازی اکثریت امرار معاش من است و سال هاست بوده است. به چه کسی اشاره می کنید؟”

بررسی ما از شاهزاده ایرانی: تاج گمشده را حتما بخوانید، که در آن استیو واتس نوشته است: “شاهزاده ایرانی: تاج گمشده یک تغییر دریایی برای سریال طولانی مدت است و تقریباً به اندازه سندز زمان دراماتیک بود. زمانی که سری بازی های پلتفرم کلاسیک را به سه بعدی تبدیل کرد. این ژانر جدید آنقدر مطمئن و بی عیب و نقص ساخته شده است که به سادگی باید هویت شاهزاده ایرانی برای آینده قابل پیش بینی باشد.تحریریه مجله بازی یک گیمر