Prince Of Persia: The Lost Crown – راهنمای پازل زمان آرشیو مقدس


جهان از شاهزاده ایرانی: تاج گمشده پر از شگفتی، رمز و راز و معماهای بسیاری است. یکی از این موارد به طور خاص از شما می‌خواهد که از نسخه‌های شبیه‌سازی‌شده شخصیت خود، Sargon، استفاده کنید تا راه خود را طی کنید. راهنمای پازل زمان شاهزاده ایرانی ما: بایگانی مقدس تاج گمشده توضیح می دهد که چگونه می توانید این معمای فریبنده را حل کنید.

نحوه حل پازل زمان آرشیو مقدس در بازی Prince of Persia: The Lost Crown

پازل زمانی The Prince of Persia: The Lost Crown Sacred Archives بخشی از یک ماموریت اصلی به نام The Path to Sand Prison است. این قسمت از کمپین از شما می خواهد که مهر و موم را بشکنید، اما برای این کار به چند توانایی جدید نیاز دارید. یک قدرت، پنجه بعدی، از یک مبارزه با رئیس می آید. از طرف دیگر، این پازل خاص به شما امکان می دهد مهارت روشن بینی را به دست آورید. برای سایر توانایی ها برای باز کردن قفل، می توانید به ما مراجعه کنید راهنمای قدرت های زمانی.

مکان و مکانیک پازل آرشیو مقدس

اتاق معماها در قسمت غربی محوطه آرشیو مقدس قرار دارد. هنگامی که به آنجا رسیدید، متوجه خواهید شد که دیوارها راه شما را مسدود کرده اند، به این معنی که برای دور زدن آنها باید راه طولانی را طی کنید. راهروها را به سمت غرب، سپس جنوب و شرق ادامه دهید تا به قسمت پایین اتاق برسید.

برای حل پازل Prince of Persia: The Lost Crown Sacred Archives باید از کلون های سارگون استفاده کنید. در اینجا خلاصه ای کوتاه آورده شده است:

 • هنگامی که دستگاه پازل را در هر اتاق فعال می کنید، چند ثانیه فرصت خواهید داشت تا در اطراف حرکت کنید و هر طور که می خواهید عمل کنید (یعنی به مکانی در اتاق بروید، یک اهرم را بکشید و غیره).
 • هنگامی که این زمان منقضی می شود، نوبت بعدی کلون سارگون را می بیند که همان مانور را انجام می دهد. از آنجایی که هنوز می‌توانید سارگون واقعی را کنترل کنید، باید حرکات/اقدامات دیگری را انجام دهید که به شما در این راه کمک کند.
 • برای دور سوم و آخر، مسیر باید مشخص باشد تا بتوانید تبلت را از سلول باز شده بازیابی کنید.
بخوانید  تمدید زودهنگام سری Outer Banks برای فصل 4
محل پازل آرشیو مقدس روی نقشه
محل پازل آرشیو مقدس روی نقشه

اتاق پازل شماره 1 (پایین سمت چپ)

 • دور اول – بپرید و اهرم چپ یا راست روی دیوار را بکشید و در این حالت بمانید.
 • دور دوم – بپرید و اهرم باقی مانده را بکشید و در این حالت بمانید.

توجه داشته باشید که این ساده ترین پازل از این چهار است. این در خدمت معرفی این مکانیک خاص به بازیکنان است.

هر دو کلون باید اهرم ها را بکشند تا بتوانید تبلت را تهیه کنید.
هر دو کلون باید اهرم ها را بکشند تا بتوانید تبلت را تهیه کنید.

اتاق پازل شماره 2 (بالا سمت چپ)

 • پیچ اول – از اتاق عبور کنید و به گوشه سمت چپ بالا بروید. از Shadow of the Simurgh قدرت خود برای ایجاد یک کپی از Sargon استفاده کنید.
 • دور دوم – سایه سیمرغ را فعال کنید تا سارگون به مکان قبلی تله پورت شود. به بالا رفتن از اتاق ادامه دهید تا بتوانید روی بشقاب راه بروید.
 • دور سوم – اکنون باید بتوانید منتظر بمانید تا درب سلول باز شود.

آلبوم عکس

از اتاق عبور کنید تا بتوانید از سایه سیمرغ (چپ) یک کپی از خود ایجاد کنید، سپس سلول را در پیچ دوم (راست) باز کنید.

اتاق پازل شماره 3 (پایین سمت راست)

 • دور اول: اهرم پایین سمت راست را بکشید و در این حالت بمانید تا تقریباً پنج ثانیه از ساعت باقی بماند. سپس به پایین برگردید و روی بشقاب روی زمین قدم بگذارید.
 • دور دوم – پرش دیواری، اهرم سمت چپ بالا را بگیرید و در این حالت بمانید.
 • دور سوم – اگر زمان را به درستی انجام دهید، سارگون باید بتواند به دیوار پرش کند و به سلول باز و تبلت بپرد.

آلبوم عکس

این اتاق پازل به سادگی از شما می خواهد که اهرم ها را در زمان مناسب بکشید (هر دو تصویر).

اتاق پازل شماره 4 (بالا سمت راست)

این آخرین پازل Archives مقدس در Prince of Persia: The Lost Crown می تواند تا حدودی دشوار باشد. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید:

 • دور اول – به سرعت از پایین پایین بیایید، سپس یک اسپرینت هوایی در سمت راست سکویی که ظاهر می شود انجام دهید. Shadow of the Simurgh خود را در اینجا فعال کنید تا یک کپی از آن ایجاد کنید. سپس روی صفحه کف پا گذاشته و همانجا بمانید.
 • دور دوم – به اتاق پایین بروید و منتظر بمانید تا سکو ظاهر شود. به بالای این بخش بروید و اهرم را بکشید تا دیوار دیگری نمایان شود.
 • دور سوم – به درستی برنامه ریزی کنید تا پس از ظاهر شدن پلتفرم، Shadow of the Simurgh را دوباره فعال کنید. باید بتوانید به طاقچه تله پورت کنید، سپس به بالا بپرید.
بخوانید  اوج فیلم The Last Of Us Anna Torv در آن قسمت 2 وحشتناک است
مطمئن شوید که یک نسخه از Shadow of the Simurgh آماده دارید تا بتوانید بعداً به طاقچه صعود کنید.مطمئن شوید که یک نسخه از Shadow of the Simurgh آماده دارید تا بتوانید بعداً به طاقچه صعود کنید.
مطمئن شوید که یک نسخه از Shadow of the Simurgh آماده دارید تا بتوانید بعداً به طاقچه صعود کنید.

به این ترتیب شما تمام پازل های زمان را در بایگانی مقدس در Prince of Persia: The Lost Crown تکمیل می کنید. پاداش شما برای تکمیل این بخش از کمپین، قدرت زمانی Clairvoyance است. این به شما امکان می دهد اجسام شفاف را به اجسام جامد تبدیل کنید و بالعکس. از این توانایی می توان برای ایجاد سکوهایی برای کمک به عبور از شکاف ها، طاقچه ها برای ادامه صعود یا شکاف هایی برای عبور بدون مانع استفاده کرد.