Matt Booty: بازی های شخص اول ایکس باکس احتمالاً انحصاری زمان خواهند بود

سخنان مت بوتی نشان می دهد که بازی های ایکس باکس شخص اول به عنوان آثاری انحصاری زمان تلقی خواهند شد.

پس از انتشار اولین بازی های ایکس باکس بر روی کنسول های دیگر، مایکروسافت در مورد آینده شفاف تر می شود. در این ماه فیل اسپنسر او تایید کرد که بازی‌های اول شخص بیشتری بر روی پلتفرم‌های دیگر منتشر خواهند شد. حالا کلمات مت بوتی این بدان معنی است که آثار شخص اول به عنوان منحصر به فرد زمان تلقی می شوند. این سخنان از آن جهت حائز اهمیت است که مایکروسافت برای اولین بار قول داده بود که عرضه آثار در قالب مهمانی های تجاری محدود شود. اما اتفاقات اکنون نشان از تغییر در برنامه های این شرکت دارد.

مت بوتی، رئیس استودیوی بازی‌سازی ایکس‌باکس، در مصاحبه‌ای اخیر درباره همین موضوع صحبت کرده است. او گفت که نسخه‌های مربوط به پارتی‌های تجاری به صورت موردی در نظر گرفته می‌شوند، سپس گفت که طرفداران می‌توانند انتظار داشته باشند که بازی‌های زیادی به عنوان انحصاری Xbox منتشر شوند.

احتمالاً این بدان معناست که نسخه های شخص ثالث ادامه خواهند داشت و کنسول های ایکس باکس در اولویت قرار خواهند گرفت. اما بازی ها کاملا انحصاری نخواهند بود. این رویکرد مشابه رویکرد پلی استیشن برای انتقال آثار خود به رایانه شخصی است، اما برخلاف پلی استیشن، مایکروسافت قصد دارد آثار خود را بر روی تمام پلتفرم ها منتشر کند.

Sea of ​​Thieves، Grounded، Hi-Fi Rush و Pentecost

موضوع مهم دیگر اصطلاح مطالعه موردی است. این عبارت در زمان خرید بتسدا توسط ایکس باکس نیز مورد استفاده قرار گرفت و تا همین اواخر تقریباً تمامی آثار بتسدا بر روی پلی استیشن 5 منتشر نشده بود. اگر ردموندی ها دوباره همین کار را انجام دهند، راه اندازی مهمانی های تجاری به یک روند عادی تبدیل می شود.

بخوانید  تمایل مایکروسافت به رقابت با فروشگاه‌ های گوگل پلی و اپ استور

مت بوتی هم بازی را گفت Sea of ​​Thieves در پلتفرم های دیگر موفقیت آمیز بوده است. این وضعیت را می توان حتی از لیست دانلودهای ماهانه پلی استیشن مشاهده کرد. با این حال، تعداد بازیکنان این بازی ویدیویی در حال کاهش است. مایکروسافت مصمم است در سایر پلتفرم ها نیز به موفقیت های بزرگی دست یابد. گواه این ادعا Doom: The Dark Ages است که می توانست یک انحصاری بزرگ برای ایکس باکس باشد.

سوال مهم اینجاست که آیا سریال هایی مانند Gears of War و Halo بر روی کنسول های دیگر عرضه خواهند شد یا خیر؟ طبق گزارش ها، مایکروسافت در حال بررسی این احتمالات است. پس باید ببینیم این اتفاق می افتد یا نه.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر