Madden NFL 23 پرفروش ترین بازی ماه آگوست ۲۰۲۲ آمریکا


درحالی‌که کنسول پلی استیشن 5 بهترین عملکرد را از حیث فروش در بین سخت‌افزارها داشته است، دو بازی Madden NFL 23 و Saints Row دو بازی اول در فهرست پرفروش‌ترین آثار ماه اوت هستند.

طبق رسم ماهانه، شرکت NPD آمار فروش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ماه اوت ۲۰۲۲ را در کشور آمریکا منتشر کرده است و همان‌طور که انتظار می‌رفت، بازی Madden NFL 23 در صدر فهرست پرفروش‌ترین آثار نرم‌افزاری قرار دارد. به‌گفته مت پیسکاتلا، تحلیل‌گر این شرکت این بازی به همین سرعت در رده پنجم پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ قرار گرفته است. این بیست‌وسومین سالی پیاپی است که یک بازی از مجموعه Madden در ماه عرضه خود در آمریکا پرفروش‌ترین بازی ماه می‌شود.

Saints Row دیگر بازی تازه منتشرشده، با اینکه با استقبال منتقدان رو‌به‌رو نشد، اما در رده دوم فهرست جای دارد. بازی تازه عرضه‌شده دیگر این ماه یعنی Soul Hackers 2 هم در رده پانزدهم جا خودش کرده است. دو بازی MultiVersus و Xenoblade Chronicles 3 که در ماه قبل در رده اول و چهارم بودند، در این ماه به رتبه پنجم و دهم نزول یافته‌اند.

بیست بازی پرفروش ماه آگوست 2022 در آمریکا

به‌لطف عرضه روی پلتفرم پی‌سی، بازی Marvel’s Spider-Man رشدی چشم‌گیر داشته است و از رتبه ۸۴ در ماه ژوئیه به رتبه ۳ در ماه اوت رسیده است و بیشترین فروش را در استیم در آمریکا طی ماه اوت داشته است. دیگر اثر پلی استیشن یعنی Horizon II: Forbidden West هم به‌لطف کاهش قیمت به رتبه دوازدهم رسیده است و حال در مجموع، چهارمین بازی پرفروش این سال میلادی است.

در بخش سخت‌افزار، کنسول پلی استیشن 5 هم از نظر تعداد واحدهای فروخته‌شده و هم درآمد حاصل از فروش در رده اول قرار گرفته است. به‌صورت کلی از ابتدای سال از حیث تعداد واحدهای فروش‌رفته همچنان کنسول نینتندو سوییچ در صدر قرار دارد، اما از نظر میزان فروش دلاری این رتبه‌ی برتر به کنسول PS5 تعلق می‌گیرد.منبع