GTA 6 به مهم ترین راه اندازی تاریخ تبدیل خواهد شد

این تحلیلگر برجسته صنعت بازی معتقد است که در تاریخ صنعت بازی هیچ چیز به اندازه انتشار GTA 6 مهم نبوده است.

زمانی که Rockstar تصمیم گرفت Grand Theft Auto 6 را در اواخر سال 2023 معرفی کند گفت، تیتر اول کل اخبار جهان به این موضوع اختصاص داشت. تریلر معرفی این بازی به سرعت تمامی رکوردهای ترافیک یوتیوب را شکست و تمام توجهات معطوف به بازی بزرگی بود که احتمالاً سریع ترین رکورد فروش را در صنعت بازی های ویدیویی دارد. اما مکان GamesIndustry.biz به تازگی مصاحبه جدیدی با Matt Piscatella، تحلیلگر مشهور صنعت بازی Circana منتشر کرده است. برای بحث در مورد چشم انداز اقتصادی صنعت بازی ترتیب داده شده است.

پیسکاتلا معتقد است که بازی ادامه دارد GTA 6 این از اهمیت استثنایی و منحصر به فردی برخوردار است که چهره صنعت بازی را برای همیشه تغییر خواهد داد. دنیای بازی تا کنون سال سختی را پشت سر گذاشته است. از بیش از 16000 اخراج کارکنان در 18 ماه گذشته تا لغو بسیاری از بازی‌های مختلف که روی کاغذ بسیار خوب به نظر می‌رسیدند، همگی از اتفاقات ناخوشایندی هستند که به دلیل تغییرات در چشم‌انداز اقتصادی صنعت بازی شاهد آن هستیم. با این حال، پیسکاتلا معتقد است که در پایان این راه هنوز روزنه‌ای از امید وجود دارد:

امسال نیز سال سختی برای صنعت خواهد بود. اما اگر به سال 2025 نگاه کنید، با نرخ بهره‌وری پایین‌تر و پول کمتری که به سمت توسعه‌دهندگان بازی می‌رود، چرخه نیاز به تقویت دارد. اینجاست که موج جدیدی از علاقه به بازی‌ها را شاهد خواهیم بود. بازی‌ها، مخصوصاً به لطف GTA 6. احتمالاً هرگز در تاریخ نسخه‌ای به اندازه GTA 6 وجود نداشته است. بنابراین، می‌توان این فشار را به میزان قابل توجهی کاهش داد.”

بخوانید  کنسول جدید نینتندو ممکن است مشکلاتی در پشتیبانی از بازی های سوییچ داشته باشد

لوسیا در GTA 6 در زندان است

با اندکی تأمل در سخنان مت پیسکاتلا، خواهیم دید که این دیدگاه از بسیاری جهات منصفانه به نظر می رسد. اگرچه بیش از یک دهه از عرضه GTA 5 می گذرد، اما این بازی همچنان در صدر لیست های فروش در کشورهای مختلف جهان قرار دارد و در پلتفرم هایی مانند Twitch همچنان بیش از هر بازی دیگری بازدید کننده را به خود جذب می کند. اما اکنون زمان آن رسیده که بازی جدیدی در همین سطح جایگزین GTA 5 شود.

البته در شرایطی که بازیکنان باید حداقل تا سال 2025 منتظر عرضه GTA 6 باشند، بعید است که سرعت این قطار در حال حرکت به زودی کاهش یابد. از طرفی انتظارات زیادی از این بازی وجود دارد و به همین دلیل است که احتمالا شاهد بیشترین پیش فروش و پیش فروش در بین هر بازی در صنعت بازی باشیم. این موضوع برای GTA 5 در سال 2013 کم و بیش صادق بود. با توجه به بازخوردهایی که در تریلر GTA 6 دریافت کردیم، به راحتی می توان پیش بینی کرد که این بازی از نسخه قبلی پیشی خواهد گرفت.