FTC هنوز مکالمه قابل اعتمادی با مایکروسافت برای حل پرونده خرید Activision نداشته است

به گفته FTC، هیچ گفتگوی واقعی و قابل اعتمادی بین مایکروسافت و این کمیسیون برای حل پرونده خرید Activision Blizzard وجود نداشت.

مایکروسافت بعداً این ادعاها را رد کرد و در عین حال تأیید کرد که «سه بازی آینده Bethesda» که همگی برای بازی تک‌نفره یا co-op طراحی شده‌اند، به طور انحصاری برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های Xbox منتشر خواهند شد.

ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد ایکس باکس و اکتیویژن بلیزارد

FTC در شکایت خود می گوید که سوابق مایکروسافت نشان می دهد که دسترسی این شرکت به بازی های ارزشمندی مانند Starfield و Redfall باعث شده تا Xbox آنها را در انحصار خود درآورد. این در حالی است که قبل از خرید Bethesda، آن شرکت به مقامات سازمان ضد انحصار اروپا اطمینان داده بود که انگیزه آنها از خرید، جلوگیری از عرضه بازی ها بر روی کنسول های رقیب نیست.

مایکروسافت ادامه داد: “این واقعیت که رقیب اصلی ایکس باکس تاکنون از پذیرش پیشنهاد ما خودداری کرده است، پایان خرید به نفع مصرف کنندگان را توجیه نمی کند.” ارائه محتوای با کیفیت بالا به روش‌های بیشتر و با قیمت‌های پایین‌تر برای مصرف‌کنندگان، هدفی است که قوانین ضدانحصار باید آن را ترویج کنند، نه مانع آن شوند.»

با این حال، توافق دو طرف در دادگاه با ارائه یک سری امتیازات غیرممکن نیست. مایکروسافت اخیراً خاطرنشان کرد که حداقل قانونگذاران اتحادیه اروپا و بریتانیا هنوز این معامله را مسدود نکرده اند. با این حال انتظار می رود در ماه های آینده تصمیم نهایی آنها گرفته شود. در ماه دسامبر، FTC اعلام کرد که قصد دارد شکایتی را برای جلوگیری از خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard تشکیل دهد. FTC می گوید این خرید به مایکروسافت اجازه می دهد تا رقبای خود را در کنسول، خدمات اشتراک و تجارت بازی های ابری حذف کند.

بخوانید  حجم ۱۱۸ گیگابایتی نسخه پلی استیشن 4 بازی God of War Ragnarok

نظر شما درباره آخرین اخبار بازی چیست؟ آن را با تیم یک گیمر و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

اخیرا، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) اعلام کرد که هیچ مذاکره معناداری با مایکروسافت در مورد پیشنهاد خرید 69 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد نداشته است. به گزارش رویترز جیمز وینگارتندر یک جلسه مقدماتی، وکیل FTC ادعا کرد که دو طرف گفتگوهای سازنده و واقعی نداشته اند. البته به طور کلی هنوز مشخص نیست که FTC و مایکروسافت تا چه حد در این مورد با یکدیگر صحبت و ارتباط داشته اند.

پس از این شکایت از FTC، دو شرکت مایکروسافت و اکتیویژن به این شکایت پاسخ دادند و با اشاره به سری محبوب Call of Duty و احتمال انحصاری بودن آن پس از این خرید، مدعی شدند که خرید یک بازی توسط سومین سازنده کنسول می تواند یک صنعت بازی بسیار رقابتی نباشد.

تحریریه مجله بازی یک گیمر