FTC شکایتی را برای جلوگیری از تسویه حساب کمیسیون اروپا با مایکروسافت تنظیم کرده است

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) برای جلوگیری از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، در تلاشی برای منصرف کردن قانونگذاران اتحادیه اروپا از موافقت با معامله ای که به توافق اجازه می دهد، شکایت کرده است. بلومبرگ گزارش داد که به گفته افراد آشنا با تحقیقات، FTC زودتر از آنچه انتظار می رفت شکایت خود را ثبت کرد. زیرا قصد دارد از اقدام همتایان اروپایی خود که در حال آماده شدن برای مذاکره برای توافق احتمالی با مایکروسافت هستند اجتناب کند. بر اساس این گزارش، FTC تنها چند ساعت پس از تماس با مقامات آمریکایی و اروپایی در مورد تحقیقات جداگانه آنها، شکایت خود را تسلیم کرد، که طی آن کمیسیون اروپا اعلام کرد که قصد دارد مذاکرات با مایکروسافت را برای خرید آغاز کند. در واقع، به نظر می رسد تصمیم کمیسیون اروپا باعث شده است که FTC خیلی زودتر از آنچه انتظار می رفت شکایت خود را مطرح کند.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید.

شخصیت شبح از بازی Call of Duty: Modern Warfare

در عین حال، مایکروسافت تلاش کرده است تا بر تعهد خود به حفظ بازی های سری Call of Duty بر روی پلتفرم های پلی استیشن تاکید کند که بدون شک موضوع اصلی مطرح شده در این خرید احتمالی است. علاوه بر این، اندکی قبل از اینکه FTC شکایت خود را در دسامبر تنظیم کند، برد اسمیتدر مصاحبه ای با وال استریت ژورنال، رئیس مایکروسافت پیشنهاد این شرکت را برای حفظ فرنچایز Call of Duty در پلی استیشن برای حداقل یک دهه توضیح داد. فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی های مایکروسافت نیز در ماه دسامبر ادعا کرد که سونی علاقه چندانی به حضور در میز مذاکره در تلاش برای دستیابی به توافق بر سر معامله پیشنهادی اکتیویژن بلیزارد نشان نداده است.

بخوانید  شایعه: ریمستر سه بازی Metal Gear Solid در دست توسعه است

FTC شکایتی را برای جلوگیری از معامله بین کمیسیون اروپا و مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد تنظیم کرده است.

در بیانیه رسمی خود پس از تشکیل پرونده در ماه دسامبر، FTC ادعا کرد که خرید اکتیویژن بلیزارد نه تنها به مایکروسافت دست برتر را در بازار کنسول ها می دهد، بلکه در زمینه های دیگر مانند خدمات اشتراک و بازی های ابری نیز دست بالا را به دست می آورد. FTC در شکایت خود مدعی شد که خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت بزرگترین خرید تا به امروز و بزرگترین خرید در صنعت بازی های ویدیویی است که به مایکروسافت این فرصت را می دهد تا با کنسول های بازی ایکس باکس و محتوای اشتراک و تجارت بازی های رو به رشد رقابت کند.

افرادی که با این تحقیقات آشنا هستند به بلومبرگ گفتند که انتظار ندارند FTC تا بهار اقدام کند و این آژانس به طور کلی سعی می کند در شرایط مشابه تا حد امکان به ضرب الاجل نزدیک شود و در انتظار جمع آوری و ارائه شواهد قابل قبول است. اخیرا سیاه تر بروفرید فرانک هریس شرایور و جاکوبسون LLP، رئیس ضدانحصار به بلومبرگ گفت که به نظر می‌رسد شکایت سریع FTC تلاشی برای ایستادگی در برابر اروپایی‌هایی است که تلاش می‌کنند شیوه‌های نظارتی را شکل دهند.