FTC “احتمالا” شکایت ضد تراست را در مورد خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت ارائه خواهد کرد – گزارشاز آنجایی که مایکروسافت به دلیل تلاش برای خرید اکتیویژن بلیزارد با نظارت شدید رگولاتورها در سراسر جهان مواجه است، ممکن است با یکی از بزرگترین موانع خود در ایالات متحده مواجه شود. بر اساس گزارش جدید از خط مشی.

آزمایشی هنوز تضمینی نیست، زیرا کمیسیونرهای FTC به چنین تصمیمی رأی نداده اند و ممکن است ابتدا ملاقات با وکلای مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد را در نظر بگیرند. تحقیقات FTC در حال انجام است، اما بسیاری از آن کامل شده است، و آزمایشی ممکن است در ماه دسامبر انجام شود. FTC از اظهار نظر در مورد این احتمال خودداری کرد.

مایکروسافت در دهه 1990 با یک شکایت بزرگ ضد انحصار از سوی دولت ایالات متحده مواجه شد، اما در سال‌های اخیر کمتر با این مسائل برخورد کرده است، اگرچه فشار بر سایر غول‌های فناوری مانند آمازون، گوگل و فیسبوک وارد شده است. با این حال، لینا خان، رئیس جدید FTC، که در گذشته به طور گسترده با شکایات ضد انحصار رسیدگی کرده است، ممکن است به دنبال عقب نشینی از خرید پیشنهادی 69 میلیارد دلاری Activision Blizzard باشد، که تا کنون بزرگترین معامله مایکروسافت خواهد بود.

پیش از این، معامله مایکروسافت با مقاومت سازمان رقابت و بازار بریتانیا مواجه شده بود. اگرچه هنوز تصمیمی را اعلام نکرده است، CMA گفت که “نگران” است که این معامله می تواند رقابت را به میزان قابل توجهی برای فروش کنسول های بازی، خدمات اشتراک و شبکه های بازی ابری کاهش دهد.

سونی یکی از شرکت‌های بزرگی است که در صورت انجام این معامله تحت تأثیر قرار می‌گیرد و تمام تلاش خود را کرده است تا بگوید این خرید به شدت به آن آسیب می‌زند. از جمله، سونی زنگ خطر را در مورد احتمال تبدیل شدن Call of Duty به یک انحصاری ایکس‌باکس به صدا درآورده است، اگرچه طبق گزارش‌ها، مایکروسافت گامی غیرمعمول برای تضمین ماندن این فرنچایز روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن برای یک دهه برداشته است. مایکروسافت همچنین مطمئن شد که تسلط فعلی پلی‌استیشن در بازار به طور کامل از بین نمی‌رود، اگر به سومین سازنده کنسول انحصاری در یک سری از بازی‌ها داده شود.

در حالی که تقویت Xbox Game Pass بخشی از انگیزه مایکروسافت برای این معامله است، اما نشان می دهد که محرک اصلی به دست آوردن جایگاهی در فضای بازی های موبایلی است که به طور فزاینده ای سودآور است.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.