Enotria: آهنگ آخر یک سبک پویاتر Souls است که شما را از ساخت شخصیت رها می کند

بازی‌های زیادی وجود دارند که از فرمولی که توسط From Software با بازی‌های Souls محبوب شده است، الهام می‌گیرند و از آن استفاده می‌کنند، اما Enotria: The Last Song اولین بازی‌ای است که من با آن برخوردم و صراحتاً قصد دارد آن را برای افراد بیشتری باز کند. .

من Enotria را در طول رویداد Play Days در Summer Game Fest بازی کردم، جایی که توسعه‌دهنده Jyamma Games یک نسخه نمایشی داشت که شامل یک باس راش از سه مبارزه بازی بود که سختی آن افزایش یافت. اولین نبرد با یک مینی باس، یک مرد شوخی مانند با نیزه بود. دومی یک شعبده باز بخار بود. و سومی، یک هیولای عروسکی غول پیکر. هر سه مشکل بودند، اما من همه آنها را در مدت زمان یک ساعتی که داشتم مدیریت کردم.

من تجربه زیادی در Souls دارم، اما بخشی از موفقیت من در چنین چارچوب زمانی محدودی به دلیل مربیگری تهیه کننده Jyamma، Eduoardo Basile در مورد نحوه عملکرد سیستم های امضای Enotria است. اگرچه Enotria به‌عنوان یک روح‌مانند آشنا شد – جیاما می‌گوید از نظر تمرکز بر نبردهای تهاجمی و جدال، جایی بین Bloodborne و Sekiro: Shadows Die Twice قرار می‌گیرد – همچنین تلاش می‌کند تا برخی از سخت‌ترین‌ها را کاهش دهد. – درک عناصر بازی های From Software. اینها شامل ایده متعهد شدن به یک نوع کاراکتر یا ساخت خاص است که می تواند در برخی موقعیت ها به نفع شما باشد و در برخی موقعیت ها به ضرر شما باشد.

در Enotria، می‌توانید در هر زمان بین سه بار مختلف سوئیچ کنید و به شما این امکان را می‌دهد که رویکرد خود را نسبت به دشمن در حین مبارزه با آنها تغییر دهید. Enotria بر یک سیستم ماسک متکی است: کل بازی در یک بازی ماوراء طبیعی اتفاق می افتد که هیچ کس نمی تواند از آن فرار کند و شکست دادن دشمنان باعث می شود که ماسک های آنها را بپوشید. ماسک‌ها می‌توانند برای یک سبک بازی خاص به شما مزایایی مانند بهبود دفاع شما در نبرد غوغا یا افزایش آسیب‌های عنصری بدهند، و می‌توانید آنها را با سلاح‌های خاصی در بارگیری‌های خود جفت کنید. شما همچنان آمار پایه خود را به روشی شبیه به بازی Souls ارتقا خواهید داد، اما ماسک ها و تجهیزات به شما این امکان را می دهند که نحوه مبارزه یا تمرکز خود را در پاسخ به دشمنی که با آن روبرو هستید تغییر دهید.

بخوانید  ژور امروز کجاست؟ (5-9 مه) - آیتم های عجیب و غریب Destiny 2 و راهنمای مکان Xur
این مینی باس با نیزه برای اولین بار در مسابقات باس حضور داشت و دارای قدرتی طولانی و چابکی فراوان بود.
این مینی باس با نیزه برای اولین بار در مسابقات باس حضور داشت و دارای قدرتی طولانی و چابکی فراوان بود.

در عمل، در طول عجله رئیس، این یک رویکرد نسبتا مؤثر بود. مینی باس جستر سریع و چابک بود، بنابراین یک شمشیر بلند سریع در این نبرد به کار آمد. من بیشتر وقتم را صرف طفره رفتن از ضربات با جاخالی دادن سریع و ضربات متقابل، سبک سکیرو کردم. در مقابل کاربر جادویی، من برای دفاع جادویی بیشتر و یک شمشیر بزرگ و سنگین معامله کردم، که نه تنها آسیب بزرگی به بار آورد، بلکه برای ضربه زدن به حریف و تلو تلو خوردن حریف من کافی بود. این بدان معنی بود که حملات منظم می‌توانست باس را قبل از اینکه بتواند طلسم‌های آزاردهنده‌اش را انجام دهد، قطع کند، و همراه با یک کالای مصرفی که هر بار که به حریفم آسیب می‌زدم سلامتی من را بازیابی می‌کرد، می‌توانستم مسیری را برای بیشتر مبارزه طی کنم.

این سیستمی است که به نظر می رسد تطبیق پذیری گیم پلی فوق العاده ای را برای Enotria به ارمغان می آورد. در طول دمو، به من گفته شد که ایده این بود که اگرچه Enotria همچنان دشوار است (هنوز یک بازی شبیه به Souls است)، این سیستم می‌تواند به بازیکنان کمک کند گزینه‌های بهتری برای یک نبرد خاص پیدا کنند. نزدیک شدن به یک رئیس با تجهیزاتی که از نقاط ضعف آنها استفاده می کند، مانند ضربه زدن به آن کاربر جادویی با شمشیر سنگین و زمین زدن آنها، می تواند یک مزیت مشخص به شما بدهد و شاید سختی مبارزه را کاهش دهد. در عمل، به نظر می رسد که درک دشمن و تفکر در مورد استراتژی، چالشی متفاوت از مهارت تایپ کردن لازم برای شکست دادن رئیس ها را فراهم می کند. حذف ایده قفل شدن در نوع خاصی از شخصیت یا نوع خاصی از گیم پلی در طول بیش از 40 ساعت Enotria، دسترسی توسعه دهندگان به این زیرژانر است.

اما هنوز هم شبیه به Souls سریع، تهاجمی و مشکوک است. جاخالی دادن حملات با i-frames، مانند Bloodborne، نقطه اصلی هر مبارزه است، اما شما همچنین می توانید سنگ های سپر ویژه ای را نیز مجهز کنید که به شما امکان می دهد حملات را در زمان مناسب، درست مانند Sekiro، مقابله کنید. دشمنان همچنین دارای یک تعادل سنج هستند که هنگام فرود حملات و دفع موفقیت آمیز ضربات پر می شود و وقتی پر شد، حریف خود را به لرزه در می آورید تا آنها را برای یک ضد حمله بزرگ و قدرتمند باز کنید. این مکان دیگری است که در آن اسلحه‌ها و تجهیزات قابل تعویض ضروری هستند، زیرا ممکن است در بیشتر نبردها به یک اسلحه سریع بخواهید، تغییر به یک شمشیر بزرگ و سنگین برای حمله به شدت آسیب حمله ویرانگر را افزایش می‌دهد.

بخوانید  یک بسته نرم افزاری شگفت انگیز WoW برای بازیکنان جدید و فعلی برای مدت زمان محدودی در دسترس است

هر یک از این سه نبرد حس متفاوتی داشتند که به نظر می‌رسید پیش‌نمایش خوبی از مبارزات و باس‌های انوتریا به دست می‌دهد. به عنوان یکی از طرفداران بزرگ Bloodborne و Sekiro، تقریباً بلافاصله با این سیستم ها احساس راحتی کردم. در بیشتر موارد، Enotria یک بازی تهاجمی است که در آن برای فشار دادن به حمله و عقب انداختن حرکات حریف پاداش دریافت می کنید. این حتی در برابر هیولای عروسکی غول پیکر و خام که مبارزه سوم و آخر بود نیز صادق بود.

برخورد با این رئیس جادوگر از فاصله دور دشوار بود، اما با یک شمشیر سنگین و از نزدیک، به راحتی می‌توانستند او را تلوتلو بزنند و ضربه بزنند.
برخورد با این رئیس جادوگر از فاصله دور دشوار بود، اما با یک شمشیر سنگین و از نزدیک، به راحتی می‌توانستند او را تلوتلو بزنند و ضربه بزنند.

این نبرد یک حس بسیار کلاسیک Bloodborne داشت. این هیولا موجودی عظیم الجثه و توده‌ای بود و از میله‌ی غول‌پیکرش، نسخه کوچک‌تری از بازیگری که آن را کنترل می‌کرد، پدیدار شد که یک سلاح چوبی بلند در اختیار داشت. عروسک بسیار پرید، به سختی فرود آمد و امواج شوک مواجی را در سراسر میدان نبرد فرستاد که اگر نتوانم از آنها طفره بروم، می تواند مرا صاف کند. هیولای عروسکی همچنین نوعی آسیب عنصری خاص را وارد کرد که مانند یک بازی From Software، یک اثر وضعیت مضر ایجاد می کرد. این اثر vis بود، یکی از چهار اثر عنصری Enotria، که اثر سرگیجه ای است که ریحان آن را با مستی مقایسه می کند. با طفره رفتن دیوانه‌وار و تلاش برای فرود ضربه‌ها به طور همزمان، نمی‌توانستم دقیقاً بگویم که چقدر با توانایی شخصیت من در مبارزه به هم می‌خورد، اما قطعاً به نظر می‌رسید که به طور کلی زندگی را دشوارتر می‌کرد.

جدا از عناصر جنگی، محیط، سبک هنری و رویکرد انوتریا به داستان آن نیز جذاب است. این بازی از فولکلور ایتالیایی الهام می گیرد و جیاما آن را به عنوان “روح های تابستانی” توصیف می کند تا جهت هنری روشن تر و آفتابی تر را برجسته کند که ظاهر خاص آن را شکل می دهد. همچنین از زیبایی‌شناسی خاص معماری ایتالیایی الهام می‌گیرد تا دنیایی را ایجاد کند که کمی متفاوت از سایر آثار این سبک است، حتی با یک نگاه به بازی.

بخوانید  نقد و بررسی بازی Planet of Lana

باسیل گفت Enotria به این ایده می پردازد که ایتالیا چیزی بیش از یک سری کلیشه است، مانند پیتزا و کولوسئوم. اما داستانی که در Enotria روایت می شود، نمایشی که هرگز پایان نمی یابد و افراد را در نقش های خاص خود به دام می اندازد، همچنین استعاره ای از رکود فرهنگی کشور است. بازی همچنین بر این ایده تکیه دارد که برای ایتالیایی ها غوطه ور شدن در این فرهنگ به معنای عادی دانستن آن و در نهایت بدیهی گرفتن آثار هنری و زیبایی تاریخی است.

برای انتقال این ایده‌ها و مضامین بزرگ، داستان انوتریا از طریق روش‌های معمولی شبیه به Souls – متن طعم در مورد آیتم‌ها و افسانه‌هایی که قرار است کشف شوند، و همچنین سرنخ‌های محیطی – گفته می‌شود، اما باسیل گفت که تیم جیاما نیز در تلاش است تا این کار را انجام دهد. جنبه نیز کمی در دسترس تر است. به نظر می‌رسد که داستان به شیوه‌ای ساده‌تر از آنچه که طرفداران بازی‌های From Software انتظار دارند، ارائه می‌شود، بیشتر به سبک Sekiro تا Dark Souls.

تغییر ماسک و دنده به شما این امکان را می دهد که سبک بازی خود را در لحظه تغییر دهید.تغییر ماسک و دنده به شما این امکان را می دهد که سبک بازی خود را در لحظه تغییر دهید.
تغییر ماسک و دنده به شما این امکان را می دهد که سبک بازی خود را در لحظه تغییر دهید.

با وجود اینکه من فقط چند دقیقه از Enotria بازی کردم، اما همه چیزهایی که دیدم و شنیدم باعث شد که بخواهم بیشتر بازی کنم. رویکرد جیاما برای ساخت یک بازی با الهام از بازی‌های Souls، در حالی که به توسعه‌دهنده آن یک تغییر فرهنگی خاص می‌دهد و به طور بالقوه آن را در دسترس‌تر می‌کند، به نظر راهی جالب و هوشمندانه برای گسترش فرمول معمولی Souls است.

Enotria در حال حاضر یک نسخه نمایشی هشت ساعته به عنوان بخشی از Steam Next Fest در دسترس دارد. همچنین باید بقیه پوشش‌های جشنواره بازی تابستانی GameSpot را بررسی کنید.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر