Dungeons & Dragons لغو مجوز OGL را معکوس می کند و مجوز Creative Commons را اضافه می کندبرای مدتی در آنجا به نظر می رسید Hasbro و لیبل Wizards of the Coast در آستانه نابودی بیش از دو دهه حسن نیت طرفداران هستند، اما این شرکت در حال برداشتن گام های مهمی برای تغییر روند است. امروز اعلام کرد (از طریق Gizmodo).

سازنده اجرایی بازی Dungeons & Dragons اعلام کرده است که از انتشار برنامه‌ریزی شده Open Gaming License 1.2 کناره‌گیری می‌کند، که مجوز Open Gaming License 1.0 را جایگزین و لغو می‌کند. Wizards of the Coast این مجوز را در سال 2000 با این هدف راه اندازی کرد که برای مدت نامحدودی دوام بیاورد.

برینک نوشت: «وقتی درباره تست بازی به ما بازخورد می‌دهید، آن را جدی می‌گیریم. “بیش از 15000 نفر از شما قبلاً در نظرسنجی شرکت کرده‌اند. نتایج نظرسنجی زنده واضح است. شما OGL 1.0a می‌خواهید. شما نهایی می‌خواهید. شما عاشق Creative Commons هستید. نظرات بسیار زیاد و جهت آنها آنقدر واضح است که ما اکنون اقدام می‌کنیم. “

به عبارت دیگر، هواداران به اندازه کافی سر و صدایی ایجاد کردند تا Disintegration را پخش کنند و جادوگران در پرتاب نجات خود شکست خوردند.

برینک ادامه داد: “ما OGL 1.0a را همان طور که هست باقی می گذاریم. دست نخورده.” “ما همچنین کل 5.1 SRD را تحت مجوز Creative Commons در دسترس قرار می دهیم. شما انتخاب می کنید که از کدام یک استفاده کنید.”

خود برینک اهمیت قرار دادن SRD یا سند مرجع سیستم را تحت مجوز Creative Commons توضیح می دهد. سیستم مرجع نسخه 5.1 جدیدترین نسخه قوانین D&D منبع باز است که به اشخاص ثالث اجازه می دهد تا از قوانین اصلی Dungeons & Dragons برای ایجاد محتوای D&D اضافی یا ایجاد بازی های دیگر با استفاده از مجموعه قوانین استفاده کنند.

“این مجوز Creative Commons محتوا را به صورت رایگان برای هر گونه استفاده در دسترس قرار می دهد. ما این مجوز را کنترل نمی کنیم و نمی توانیم آن را تغییر دهیم یا لغو کنیم. این مجوز باز و غیرقابل فسخ است به گونه ای که نیازی به گرفتن آن نیست. [Wizards of the Coast’s] برینک نوشت: «و باز بودن آن به این معنی است که نیازی به الف نیست [Virtual Tabletop] سیاست. قرار دادن SRD تحت مجوز Creative Commons یک خیابان یک طرفه است. راه برگشتی نیست.”

اینها برخی از امتیازات اصلی جادوگران ساحل هستند. همانطور که برینک اشاره می کند، این شرکت نمی تواند سند SRD 5.1 را پس از قرار دادن آن در آنجا از Creative Commons حذف کند و هیچ کنترلی روی عبارت آن مجوز ندارد. از نظر قانونی از دست جادوگران خارج شده است. ما آماده شدن برای این را به تفصیل پوشش داده ایم که می توانید در اینجا بخوانید. پاسخ اولیه جادوگران نوعی پاسخ ضعیف بود که شرکت‌ها اغلب زمانی که هنوز کارهایی را انجام می‌دهند که مردم دوست ندارند، ارائه می‌کنند. مشکل این حرکت این است که طرفداران D&D ذاتاً به خواندن کلمات پیچیده و بحث با مردم در مورد آن عادت دارند – دلیلی وجود دارد که برخی از بازیکنان D&D فراخوانی می شوند. قوانین وکلا.

سطح واکنش جامعه توجه نه تنها طرفداران قدیمی D&D، بلکه افراد عادی را به تغییر OGL جلب کرد و منجر به بحث در وب سایت ها، پادکست ها و کانال های بی شماری شد. Youtube. D&D نه تنها به دلیل محبوبیت مداوم Stranger Things نتفلیکس، بلکه به دلیل ماهیت همه‌گیری COVID-19 که مردم را در خانه نگه داشته و منجر به افزایش 33 درصدی سود D&D از 2020 تا 2021.

همراه با این افزایش ناگهانی سود، Hasbro در حال تبدیل Dungeons & Dragons به فیلمی با نام Honor Among Thieves است و به نظر می رسد این شرکت امیدوار است آن را به یک آنالوگ با تم فانتزی برای دنیای سینمایی مارول تبدیل کند. با این همه پول در خطر، مدیران احتمالا امیدوار بودند که هر گونه سودی را که شرکت های دیگر از طریق مجموعه قوانین خود به دست می آوردند، قفل کنند، اما در نهایت دقیقاً برعکس شد. با این تصمیم، در نهایت به نظر می رسد که Hasbro و Wizards متوجه آسیب هایی شده اند که می خواستند به یکی از محبوب ترین برندهای خود وارد کنند و اقداماتی را برای محافظت از آن در برابر خود انجام دادند.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.