Deus Ex Go و دیگر بازی‌های موبایل استودیو سابق Square Enix دیگر در دسترس نیستند


از سال آینده، بازیکنان دیگر نمی توانند بازی های موبایلی استودیو Onoma مانند Deus Ex Go و Hitman Sniper: The Shadows را تجربه کنند.

در این هفته، استودیو Onoma یا همان Square Enix Montreal سابق توسط Embriser Group تعطیل می‌شود و برخی از بازی‌های موبایل سازنده نیز برای همیشه از دسترس خارج خواهند شد. قبل از آخرین روز کاری ۲۴ نوامبر، استودیو Unama اعلام کرد که Deus Ex Go، Hitman Sniper: The Shadows، Arena Battle Champions و Space Invaders: Hidden Heroes از ۴ ژانویه (۱۴ دسامبر) در دسترس نخواهند بود.

این بازی‌های موبایلی در تاریخ ۱ دسامبر (۱۰ دسامبر) از گوگل پلی و اپ استور حذف خواهند شد و بازیکنان تنها تا زمانی که در ۴ ژانویه ۲۰۲۳ (۱۴ دسامبر ۱۴۰۱) غیرفعال شوند، می‌توانند آن‌ها را تجربه کنند. از امروز، بازیکنان دیگر نمی‌توانند از این آثار خرید درون‌برنامه‌ای انجام دهند و استودیو Onoma از کاربران می‌خواهد تا قبل از بسته شدن بازی‌ها، از محتوایی که قبلا برای بازی‌ها خریداری کرده‌اند، استفاده کنند.

اگرچه شرکت ها به دلایل مختلف از جمله افت محبوبیت بازیکنان پس از مدتی تصمیم به پایان پشتیبانی آنلاین و بستن سرورهای آثار قدیمی می گیرند، اما در این صورت به خصوص 4 بازی استودیو اسکوئر انیکس مونترال پس از مدتی کاملا بی تجربه خواهند بود. تاریخ ذکر شده اینها شامل بازی پازل محبوب Deus Ex Go و بازی موبایل Hitman Sniper: The Shadows است که کمتر از یک سال پیش منتشر شد.

دیگر آثار سری Go Unama مانند Lara Croft Go و Hitman Go تحت تاثیر تعطیلی این استودیو قرار نخواهند گرفت و به فعالیت خود ادامه خواهند داد. اوایل امسال استودیو Onoma به همراه دیگر استودیوهای غربی از Square Enix توسط Embracer Group خریداری شد. نام این استودیو در ماه اکتبر از Square Enix Montreal به Unama تغییر یافت و در ماه نوامبر Embriser خبر تعطیلی این استودیو بازی سازی را داد.