CD Projekt می خواهد بازی های بزرگ بیشتری منتشر کند

CD Projekt Red در جلسه مالی خود اعلام کرد که قصد دارد از این پس بازی های AAA را با فاصله زمانی کوتاه تری منتشر کند.

CD Projekt Red که به عنوان خالق سری Cyberpunk 2077 و The Witcher شناخته می شود، یکی از محبوب ترین سازندگان بازی های نقش آفرینی است. Cyberpunk 2077 در زمان انتشار رکورد بدی برای CD Projekt Red داشت، اما این کمپانی با بهبود کامل وضعیت بازی توانست نظر بسیاری از طرفداران را به خود جلب کند.

در این راستا، اکنون تمام تمرکز استودیوها بر روی توسعه قسمت دوم Cyberpunk و The Witcher 4 است. طبق انتظارات این شرکت، آثار چندین سال با انتشار فاصله دارند، اما با وجود این، CD Projekt قصد دارد بازی های بزرگ خود را با فاصله زمانی کوتاه تری نسبت به قبل عرضه کند. این تصمیم به این معنی است که CDPR قصد دارد از دوره توسعه 5-6 ساله برای کارهای AAA دور شود و بازی‌های جدید را در اسرع وقت به عموم عرضه کند.

بر اساس گزارش های منتشر شده از نئوگاف، این شرکت در جلسه مالی سه ماهه خود در مورد ساخت یک بازی یا توسعه همزمان آن گفت: شما می توانید انتظار بازی های بیشتری را از ما داشته باشید، ما قصد داریم انتشار بازی های آینده خود را تسریع کنیم.

تصویر رسمی برای عرضه بازی جدید The Witcher (Witcher، CD Project Company)

مدیر عامل CD Project تایید کرد که این شرکت همزمان در حال ساخت دو پروژه دیگر در حین توسعه بسته الحاقی Phantom Liberty است. بسته الحاقی طبق گزارش های مختلف به اندازه یک بازی کامل بود و نزدیک به 300 نفر در حال ساخت آن بودند. در همین حین، یک تیم در حال توسعه The Witcher 4 و دیگری در حال کار بر روی دنباله Cyberpunk 2077 بود. با این رویکرد CD Projekt RED در تلاش است تا زمان انتشار بازی های خود را کاهش دهد.

بخوانید  انتشار نسخه نسل ۹ بازی What Remains of Edith Finch

علاوه بر دنباله‌های Witcher و Cyberpunk، این شرکت در حال توسعه پروژه‌های دیگری مانند Sirius و پروژه دیگری است که توسط The Molasses Flood مستقر در بوستون در حال توسعه است. بازسازی The Witcher 1 نیز پتانسیل زیادی دارد. اگر این شرکت بتواند مدت زمان انتشار بازی های خود را تنظیم کند، تا ده سال آینده آثار متفاوتی را منتشر خواهد کرد.

مدیرعامل این شرکت هنوز تاریخ انتشار مشخصی را در اختیار عموم قرار نداده است، اما برخلاف عرضه دو بازی بزرگ هر 10 سال، طبق برنامه های جدید CD Projekt Red، هر دهه آثار بیشتری منتشر خواهد شد.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر