Black Panther: Wakanda Forever Ending and Post-Credits Scene توضیح داده شددر مجموع، به نظر نمی رسد که ما برای مدت طولانی در فاز 4 MCU بوده ایم – شاید به این دلیل که سرعت انتشار محتوا از دو فیلم در سال به دو تا سه فیلم در سال رسیده است. سال به علاوه سه تا چهار نمایش و اکنون، ما در پایان هستیم. Black Panther: Wakanda Forever انتقال رسمی از فاز 4 به فاز 5 را نشان می دهد که به طور رسمی با Ant-Man و The Wasp: Quantumania در سال آینده آغاز می شود. اما قبل از اینکه بتوانیم شجاعانه وارد بعد دیگری شویم، مسائل مهمی وجود دارد که باید اینجا و اکنون در واکاندا به آنها توجه کنیم.

ما در حال حاضر به چند اسپویل اصلی می پردازیم، بنابراین اگر هنوز Black Panther: Wakanda Forever را ندیده اید، لطفا مراقب باشید!

پایان)

Wakanda Forever یک فیلم با تعداد زیادی بخش متحرک است که همگی در جهت اهداف فردی خود کار می کنند، بنابراین ما تمام تلاش خود را می کنیم تا آنها را تکه تکه برای شفافیت تجزیه کنیم. ابتدا، ما به خود واکاندان ها و ملت به عنوان یک کل نگاه خواهیم کرد. واکاندان‌ها ضربه‌های بزرگی را به دست تالوکانیل متحمل شدند، سطح تخریب فیلم‌های فاجعه‌بار را بالا بردند و در نهایت با مرگ ملکه راموندا به اوج خود رسیدند. این بدان معناست که با نشستن گرد و غبار، ملت کار زیادی برای انجام دادن دارد تا مطمئن شود همه دوباره روی پای خود بایستند.

واکاندا به عنوان یک ملت در اوج تلاش های امدادی خود با بازسازی کشور – با یک پادشاه جدید در خط مقدم – به همه چیز پایان می دهد. درست است: شوری تصمیم می گیرد در پایان فیلم از وظایف سلطنتی کناره گیری کند، و به ام باکو اجازه می دهد تا یک بار و برای همیشه بدون چالش، تاج و تخت را به چالش بکشد. ما شوری و ام باکو را در حال بحث درباره این طرح نمی‌بینیم، اما به شدت به طور ضمنی گفته می‌شود که آن‌ها از قبل آن را با هم طراحی کرده‌اند، اگرچه بزرگان همه کاملاً شوکه شده‌اند. می توان حدس زد که حکومت ام باکو تغییراتی را در واکاندا به ارمغان خواهد آورد، اگرچه این تغییرات احتمالاً بسیار مثبت هستند.

در همین حال، ریری ویلیامز واکاندا را ترک می کند تا به ایالات متحده بازگردد، جایی که احتمالاً به مدرسه باز خواهد گشت و به عنوان مخترع به کار خود ادامه خواهد داد. با این حال، لازم نیست خیلی منتظر بمانیم تا ببینیم دقیقاً چه چیزی به دنبال دارد – او برنامه تلویزیونی +Disney خود را در دست ساخت دارد. ریری نمی‌تواند زره‌هایی را که در واکاندا ساخته است حفظ کند، بنابراین می‌توان تصور کرد که این سری احتمالاً بر روی توسعه زره قلب آهنین با دانش جدیدش تمرکز خواهد کرد.

همچنین در ایالات متحده، اورت راس که فیلم را صرف تغذیه واکاندان ها با اطلاعات طبقه بندی شده زیر بینی همسر سابقش وال د لافونتین کرد (درست است – راس و وال ظاهراً ازدواج کرده بودند) فیلم را با دور زدن اندک به پایان می رساند. مقداری آب گرم مشخص شد که وال تمام مدت راس را دستکاری کرده بود و از ارتباطات او با واکاندا جاسوسی می کرد و در نهایت این کفش را روی او انداخت. اگر وال موفق شود، راس مادام العمر به زندان خواهد رفت.

خوشبختانه واکاندان ها قصد ندارند به این راحتی متحد خود را ناامید کنند. راس فیلم را با نجات از حمل و نقل زندان توسط Okoye به پایان می رساند. ما نمی دانیم که او قصد دارد او را به کجا ببرد، اما می توانیم فرض کنیم که او در آمریکا نخواهد ماند.

نامور و مردم تالوکان در وضعیت دیپلماتیکی به همان اندازه متزلزل هستند که همه چیز شروع به حل شدن می کند. ما او را پس از شکست توسط شوری ترک می کنیم و به سوی مردمش باز می گردیم که هر دو از زنده بودن او سپاسگزار هستند اما از اینکه جنگی که برای آن آموزش دیده اند واقعاً اتفاق نمی افتد ناامید هستند. نامورا او را با این مشکل خاص روبرو می کند و نامور بازی خود را فاش می کند: او هیچ قصد واقعی برای کنار گذاشتن شیوه های جنگجوی خود را ندارد. در عوض، او این “اتحاد” با واکاندا را به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدف در خلاص شدن از تهدید از بالا می بیند. او می‌گوید که یک روز برای واکاندا ظاهر خواهد شد و زمانی که این اتفاق بیفتد، تالوکان تنها متحد واکاندا خواهد بود. این آنها را در موقعیت قدرتمندی برای از بین بردن دشمنان خود قرار می دهد.

وقتی صحبت از تالوکان شد، فیلم را رها می‌کنیم و نمی‌دانیم که دنیای سطحی دقیقاً از آن چه می‌داند. شواهد بسیار زیادی از حملات مختلف آنها باقی مانده بود، و ما می دانیم که دولت (و به ویژه وال) بسیار علاقه مند به ردیابی این خرده نان هستند، اما تا آنجا که در فیلم می بینیم، هیچ کشور دیگری متوجه نشده است. یا به نبرد عظیم اقیانوسی بین تالوکانیل و واکاندان توجه کرد، یعنی راز آنها در حال حاضر امن است.

که ما را به صحنه پس از اعتبار و پایان شوری می رساند.

پلنگ سیاه جدید

شوری ممکن است پلنگ سیاه جدید باشد، اما او برای مدت نامحدودی از واکاندا دور بوده است. او به دیدار ناکیا در هائیتی رفت، جایی که قصد دارد به جای اینکه خود را در کارش دفن کند، به طور جدی با غم برادر و مادرش رسیدگی کند.

با این حال، ناکیا آخرین سورپرایز را برای او دارد. فاش شده است که او مخفیانه از T’Challa قبل از مرگ او صاحب فرزندی شده بود و او را بدون اطلاع کسی در هائیتی بزرگ کرد. او اکنون حدود شش سال دارد و نام هائیتی Toussaint دارد، اما نام واکاندان او در واقع T’Challa است، به نام پدرش.

دقیقاً مشخص نیست که آینده این کودک چه خواهد بود، اما واضح است که میراث خانوادگی شوری به او ختم نمی شود – و آینده مانتو پلنگ سیاه حتی اگر تصمیم بگیرد آن را در یک نقطه به زمین بگذارد امن است. آینده.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.