6 ماشین مجازی برتر برای اجرای سیستم عامل های مختلف

Parallels Desktop یک برنامه رایگان نیست و برای خرید نسخه اصلی آن باید 100 دلار هزینه کنید. این نسخه به شما اجازه می دهد تا از 8 گیگابایت رم و 4 هسته CPU مجازی استفاده کنید. نسخه حرفه ای نیز 120 دلار در سال هزینه دارد، البته کاربران نسخه قبلی برنامه یا دانشجویان از تخفیف برخوردار می شوند. همچنین امکان استفاده از Parallels Desktop برای مدتی به صورت آزمایشی وجود دارد.

پخش کننده ایستگاه کاری VMware

راه اندازی Parallels Desktop فقط مستلزم نصب برنامه است و مراحل زیر، یعنی دانلود، نصب و پیکربندی سیستم عامل های پشتیبانی شده، از جمله ویندوز 11 و حتی نسخه دیگری از macOS، به صورت خودکار انجام می شود. همچنین می توانید تنها با یک کلیک تغییراتی مانند میزان رم و میزان دسترسی به کارت گرافیک و سی پی یو ماشین مجازی خود را تنظیم کنید.

برای اجرای ویندوز بر روی کامپیوترهای مک، هیچ گزینه راحت تری از Parallels Desktop وجود ندارد. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که هم برای کاربران مک با پردازنده های اینتل و معماری X86 و هم برای کاربران مک با پردازنده های اپل با معماری ARM (ARM) مانند سری M1 و M2 از برنامه های ویندوز مبتنی بر X86 و ARM مفید باشد.

نرم افزار Parallels Desktop به شما امکان می دهد دسکتاپ را مخفی کنید و از برنامه های ویندوز به گونه ای استفاده کنید که گویی به صورت بومی با بقیه برنامه های Mac شما نصب شده اند. همچنین امکان اشتراک گذاری فایل ها بین دو فضا وجود دارد.

بخوانید  معمای دست‌نوشته‌های ووینیچ؛ کتاب اسرارآمیزی که هیچ‌وقت خوانده نشد

توجه داشته باشید که در رایانه های جدید اپل که از پردازنده های خانواده M1 و M2 استفاده می کنند، فقط می توانید ویندوز را بر روی نسخه های ARM سیستم عامل مایکروسافت نصب کنید.

این بهترین گزینه برای کاربران ویندوز و لینوکس است که به شتاب دهنده سه بعدی نیاز دارند.