14 چیز عجیبی که ما به فضا فرستادیم

در سال 2001، پیتزا هات اولین شرکتی بود که با فرستادن پیتزا به ایستگاه فضایی بین‌المللی با موشکی که مواد لازم برای فضانوردان را حمل می‌کرد، غذا را به فضا رساند. دریافت کننده پیتزا یوری اوساچف بود که از خوردن این غذای خوشمزه به همراه فضانوردان دیگر فیلمبرداری شد.

این شمشیر نوری در سال 2007 با تیمی از فضانوردان پرتاب شد که ماژول هارمونی (معروف به گره 2) را به ایستگاه فضایی بین المللی تحویل داده و آن را مونتاژ کردند. این پرتاب مصادف با سی امین سالگرد اولین فیلم جنگ ستارگان (یک امید جدید) بود، اما شمشیر نوری در واقع دومین شمشیر نوری لوک (شمشیر سبز) بود که در فیلم سوم، Return of the Jedi ظاهر شد.

شمشیر نوری لوک تنها یادگاری از جنگ ستارگان نیست که به فضا فرستاده شده است. در سال 2017، به عنوان بخشی از بازاریابی آخرین جدای، دومین فیلم از آخرین سه گانه، دیزنی نسخه ای از دروید BB8 (ربات کروی نارنجی رنگ) را برای فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد تا با آن بازی کنند.

سه گانه اصلی جنگ ستارگان که بین سال های 1977 و 1983 منتشر شد، الهام بخش نسلی از فضانوردان و دانشمندان فضایی بود. بنابراین جای تعجب نیست که یکی از مشهورترین وسایل سینما، شمشیر نوری لوک اسکای واکر، سرانجام به فضا راه یافت.

تحویل رکورد یک حرکت بازاریابی جسورانه بود که بیش از 1 میلیون دلار (1.7 میلیون دلار به دلار امروز) برای شرکت هزینه داشت. اما سرآشپزهایی که پیتزا را پختند باید ملاحظات خاصی را برای سفر غیرمعمول آن در نظر می گرفتند: چاشنی اضافی اضافه شد زیرا فضانوردان می توانستند حس چشایی خود را در فضا از دست بدهند و سالامی به جای پپرونی استفاده شد زیرا ماندگاری طولانی تری داشت و لازم بود. تا پیتزا قبل از زمان عرضه به طور کامل آماده شود.

بخوانید  نائوکی یوشیدا دلایل انحصاری بازی Final Fantasy 16 را توضیح می دهد