100 دانستنی جالب و خواندنی دانستنی های کوتاه و عجیب

۳۰- چیتا قادر است درحد سرعت خود گامهایی به طول ۸ متر بر دارد. ۱۹- از هر ۱۰ نفر یک نفر در سراسر جهان در جزیره زندگی می‌کند. ۱۱- سوسک‌ها سریعترین جانوران ۶ پا می‌باشند با سرعت یک متردرثانیه. اتم ها به عنوان کوچکترین واحد ساختاری مواد تشکیل دهنده هستی و کائنات، دارای یه هسته کوچک و یک ابر الکترونی در اطراف آن است. نوزادان 300 استخوان در بدن دارند و در طی رشد و نمو بعضی از استخوان ها با هم ترکیب می شوند به طوری که در بزرگسالی تعداد این استخوان ها به 206 عدد می رسد. استفاده از مطالب مجله آرگا تنها با ذکر نام و درج لینک فعال به مطلب مجاز است.

100 دانستنی جالب و خواندنی دانستنی های کوتاه و عجیب هر عدد میوه کیوی که بوسیله هواپیما از زلاند نو به انگلستان حمل می شود، پنج برابر وزن خود گاز گلخانه ای به جو زمین اضافه می کند. در آمریکا هر هفته به طور متوسط 88 دانش آموز به شکل مسلح وارد کلاس درس می شوند. احتمال دارد ذخایر نفتی جهان در سال 2040 به پایان برسد. یک سوم آمریکایی ها سفر موجودات فضایی به زمین را باور می کنند. رقم معاملات غیرقانونی مواد مخدر در جهان به 400 میلیارد دلار می رسد. در هندوستان 44 میلیون کودک به عنوان کارگر مورد استفاده قرار می گیرند.

دانستنی های جالب و خواندنی و لو دادن اطلاعات عمومی و علمی که نمی دانید!

دانستنیهای جالب54- درتمام انسانها ی کره زمین ۹۹۹ % شباهت ژنتیکی وجود دارد. 17- ۱۰ % وزن بدن انسان (بدون آب ) را باکتریها تشکیل می دهند. دانستنیهای جالب11- سوسکها سریعترین جانوران ۶ پا می باشند با سرعت یک متردرثانیه. طبق مطالعه ای که در سال 2011 برای National Geographic انجام شد، “معمولی ترین” افراد جهان راست دست هستند، کمتر از دلار در سال درآمد دارند، یک تلفن همراه دارند و حساب بانکی هم ندارد.

  • در کشوهای صنعتی روزانه 6تا7 کیلوگرم مواد افزودنی وارد بدن انسان ها می شود.
  • 1.آیا میدانستید که 25 درصد فندق جهان برای شرکت نوتلا مورد استفاده قرار میگیرد.
  • هلند برای قدردانی از کمک‌های کانادا در جنگ جهانی دوم، هر سال ۲۰۰۰۰ شاخه گل لاله به کانادا می‌فرستد.
  • این مطالب و نکات علمی بسیار عجیب و خفن هستند و حتما از خواندن آنها دانستنی های دانشمندان لذت خواهید برد.
بخوانید  خرید کالاف دیوتی وارزون Warzone فارس گیمر | 1gamer

در این قسمت تعدادی دانستنی و نکات جالب علمی با موضوعات مختلف را گردآوری کرده ایم. این مطالب و نکات علمی بسیار عجیب و خفن هستند و حتما از خواندن آنها لذت خواهید برد. براساس اعلام سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو)، از سال 2012 ، 50.5 درصد از جمعیت جهان، شامل افراد زیر 30 سال بود. حدود 89.7 درصد از این جوانان در اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه مانند خاورمیانه و افریقا زندگی می کنند. Double Eagle در سال 1933 یک سکه 20 دلاری آمریکایی ساخته شده از طلا بود که هرگز به گردش مالی نرسید.

بیوگرافی لیلا حاتمی و همسرش علی مصفا با عکس فرزندان

اما سودان جنوبی در شمال آفریقا در سال 2011 استقلال خود را به دست آورد و از سودان جدا شد، که در حال حاضر این حرکت، آن را به جوان ترین کشور جهان تبدیل کرده است. این عناصر آنها را به تنها دو پرچم جهان تبدیل می کند که در آنها از رنگ بنفش استفاده شده است. دانشمندان اعلام کرده اند که زنان واقعاً به خواب بیشتری نسبت به مردان احتیاج دارند.

دانستنی های عجیب و خفن + مطالب و نکات جالب علمی

Jede naturhaus pinienholz seifenschale ist ein unikat und kann in maserung, farbe und logo vom foto etwas abweichen.