پلی استیشن 5 به سودآورترین کنسول سونی تبدیل شده است

پلی استیشن 5 در حال حاضر سودآورترین نسل کنسول های خانگی سونی است.

اگرچه سرعت فروش پلی استیشن 5 هنوز دور از انتظار سونی است، اما نمی توان موفقیت تجاری بزرگی را که این کنسول به دست آورد نادیده گرفت. طبق آخرین آمار رسمی، پلی استیشن 5 تا پایان مارس 2024 بیش از 59.3 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است و با توجه به اینکه هنوز در میانه عمر خود قرار دارد، می توان انتظار داشت که این تعداد در سال های آینده افزایش چشمگیری داشته باشد.

سونی در کنفرانس تجاری اخیر خود تأیید کرد که پلی استیشن 5 سودآورتر از نسل های قبلی است. به عبارت دیگر، پلی استیشن 5 سودآورترین نسل کنسول های خانگی سونی است. در چهار سال اول نسل نهم، پلی استیشن 5 بیش از 106 میلیارد دلار درآمد داشت، در مقایسه با آن، پلی استیشن 4 در تمام هفت سال نسل قبل، 107 میلیارد دلار درآمد داشت.

علاوه بر این، سونی توضیح داد که هزینه گیمرها برای هر کنسول برای پلی استیشن 5 حدود 26 درصد بیشتر از هزینه یک پلی استیشن 4 در همان دوره بوده است. به طور دقیق تر، برای هر کنسول پلی استیشن 5 به طور متوسط ​​731 دلار برای خرید محتوا، خدمات و تجهیزات جانبی هزینه شده است، در حالی که این آمار برای نسل پلی استیشن 4 حدود 580 دلار بوده است.

سونی نشان داد که این سودآوری به لطف افزایش 176 درصدی هزینه های پخش کننده برای بسته های اضافی و پرداخت های درون برنامه ای، افزایش 57 درصدی در سود خدمات و افزایش 34 درصدی در فروش دستگاه های جانبی به دست آمده است. از سوی دیگر سودآوری حاصل از فروش کامل بازی ها در پلی استیشن 5 نسبت به چهار سال اول نسل پلی استیشن بین 4 تا 12 درصد کاهش یافته است.

بخوانید  The Last Of Us: Joel Actor Troy Baker درباره تحویل دادن به پدرو پاسکال صحبت می کند

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر