نگرانی گوگل و انویدیا در مورد معامله مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد – گزارشبر اساس گزارش جدید، غول‌های فناوری گوگل و انویدیا نگرانی‌هایی را در مورد پیشنهاد مایکروسافت برای تصاحب Activision Blizzard ابراز کرده‌اند. FTC در تلاش برای متوقف کردن این معامله از مایکروسافت شکایت کرد و پرونده اکنون پس از یک جلسه استماع مقدماتی در اوایل ماه جاری به دادگاه می رود.

بلومبرگ گزارش داد که «گوگل و انویدیا اطلاعاتی را ارائه کرده‌اند که از یک ادعای کلیدی FTC پشتیبانی می‌کند» که مایکروسافت ادعا می‌کند یک مزیت ناعادلانه به‌ویژه در زمینه بازی‌های موبایل، اشتراک‌ها و فضای ابری دارد.

در حال پخش: بزرگترین بازی های ایکس باکس که در سال 2023 و پس از آن عرضه می شوند

در ادامه این گزارش آمده است که انویدیا به FTC گفته است که «نیاز به دسترسی برابر و باز» به بازی‌ها وجود دارد. با این حال، طبق این گزارش، این شرکت مستقیماً با این معامله مخالف نیست.

Google فروشگاه بسیار محبوب Google Play را برای بازی‌های تلفن همراه اجرا می‌کند و در سرویس استریم با Stadia فعالیت می‌کند. در 18 ژانویه بسته می شود. در همین حال، انویدیا پردازنده‌های گرافیکی تولید می‌کند و سرویس استریم خود یعنی GeForce Now را دارد.

مایکروسافت در تلاش است تا اکتیویژن بلیزارد را بخرد تا بتواند جای پای خود را در فضای بازی های موبایل به دست آورد. مایکروسافت در حال حاضر حضور گسترده‌ای در فضای بازی‌های موبایل ندارد، اما اگر قراردادش با Activision Blizzard انجام شود، مالکیت Candy Crush، Call of Duty Mobile، Diablo Immortal و سایر بازی‌های موبایل Activision Blizzard را در اختیار خواهد گرفت.

گوگل و انویدیا به سونی می‌پیوندند و نگرانی‌هایی را درباره تلاش مایکروسافت برای خرید Activision Blizzard مطرح می‌کنند. بخش پلی‌استیشن سونی با ایکس‌باکس مایکروسافت رقابت می‌کند و به‌طور خاص، سونی نگرانی‌هایی را در مورد انحصاری شدن سری Call of Duty اکتیویژن مطرح کرده است. مایکروسافت اعلام کرد که این اتفاق نخواهد افتاد و به سونی پیشنهاد قرارداد 10 ساله برای Call of Duty را داد.

مایکروسافت گفت که ساخت Call of Duty انحصاری برای Xbox یک تصمیم تجاری “فاجعه بار” خواهد بود.

تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت قبلاً در کشورهایی مانند برزیل، عربستان سعودی و صربستان تأیید شده است، اما در ایالات متحده و بریتانیا مراحل نهایی آن بسیار دشوارتر است. برای آخرین اخبار با GameSpot چک کنید.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.