نقد و بررسی فیلم Ghostbusters: Frozen Empire

اگرچه Ghostbusters: Frozen Empire پتانسیل خوبی دارد، اما ایرادات فراوان آن باعث شده حتی نتواند به نسخه قبلی نزدیک شود.

مقالات مرتبط:

Ghostbusters: Frozen Empire داستان دو نسل از شکارچیان ارواح را دنبال می کند که باید قبل از شروع دومین عصر یخبندان با یک تهدید جدید مقابله کرده و جهان را نجات دهند. بعد از موفقیت Ghostbusters: Afterlife، به نظر می رسد که دوره جدیدی برای سریال Ghostbusters آغاز شده است و حالا آنها نه تنها به دنبال جذب بینندگان و طرفداران جدید هستند، بلکه می خواهند طرفداران قدیمی سریال را راضی و راضی کنند.

پس از موفقیت فیلم Ghostbusters: Afterlife اکنون انتظارات زیادی از دنباله این فیلم وجود دارد، برخلاف قسمت اول که در یک شهر کوچک اتفاق می افتد، ما اکنون به شهر نیویورک بازگشته ایم و خانواده رسما به عنوان شکارچیان ارواح شناخته می شوند. اما راه برگشتی وجود ندارد جیسون ریتمن در مورد کارگردانی این فیلم، یکی از نکاتی است که باعث شد کمی نگران Ghostbusters: Frozen Empire باشیم. اگرچه یکی از بازیگران اصلی قسمت قبلی روی قسمت دوم کار کرد، اما این نگرانی چقدر معتبر است؟

Ghostbusters در Ghostbusters: Frozen Empire جمع می شوند

Ghostbusters: Frozen Empire تلاش می کند تا تهدیدی جدی تری نسبت به فیلم اول ارائه کند، چرا که ما Ghostbusters را در شرایط سختی می بینیم که می تواند پایان کار آنها باشد. پس از شروع خوب فیلم، کل روند فیلم تغییر می کند. در واقع سازندگان فیلم سعی کردند نه تنها تهدید بزرگ تری را ارائه کنند، بلکه برای هر شخصیت داستانی مجزا ترتیب دهند و در عین حال شاهد چالش هایی برای هر شخصیت در طول فیلم باشیم.

وجود داستان های متعدد و شخصیت های اضافی تاثیر زیادی بر داستان Ghostbusters: Frozen Empire به خصوص در نیمه اول داشت.

با وجود اینکه قرار است این داستان های مختلف در نهایت به هم گره بخورند، اما همین موضوع باعث می شود زمان زیادی از فیلم به این پرونده اختصاص داده شود و روند بسیار کند و خسته کننده ای را شاهد باشیم. در واقع در نیمه اول فیلم اتفاق خاصی نمی افتد و فیلم زمان زیادی را صرف تنظیم تهدید بزرگ این قسمت می کند. فیلم روی کاغذ ایده های جالبی مثل روح دختر داشت که باعث می شد فضای نسبتا متفاوتی را ببینیم، اما چنین تنوع گسترده ای از خطوط داستانی باعث شد فیلم تمرکز خود را از دست بدهد.

بخوانید  Minecraft برای PS5 می آید

فیلم هر لحظه از این شاخه به آن شاخه می پرد و فوکوس ثابت یا واضحی ندارد و این باعث می شود که تماشاگر نتواند به خوبی روی داستان فیلم تمرکز کند و حتی بارها فراموش کند که داستان چیست که این قسمت قرار است حاضر. مشکل اصلی درست از جایی شروع می شود که فیلم به جای تعریف شخصیت شرور در این اپیزود، زمان زیادی را روی موضوعات مختلف صرف می کند که در این قسمت کمکی به شرور نکرد و حتی این شخصیت شخصیت خوب یا قوی ای ندارد. پایان.

Marshmello the Wrecker در Ghostbusters: Frozen Empire

در ابتدا ممکن است فکر کنیم که این مدت طولانی در نهایت نتیجه خواهد داد، اما در عمل این موضوع رنگ واقعیت به خود نخواهد گرفت. این فیلم تهدیدی ماورایی بود و شاید کمی کلیشه ای بود، اما در نهایت می توانست ایده جالبی برای اپیزود متفاوتی باشد. اما مشکل دقیقاً از جایی شروع می‌شود که شرور در این قسمت هدف مشخص و مشخصی ندارد، زیرا سازندگان فیلم زمان زیادی را صرف مشکلات شخصیت‌ها کرده‌اند و به خود زحمت نمی‌دهند تا اهدافی را که پشت این شخصیت نهفته است، کشف کنند.

اما مشکل دیگری که فیلم با آن مواجه است روندی است که فیلم دنبال می کند. فیلم در نیمه اول زمان زیادی را تلف می‌کند و در نیمه دوم به نظر می‌رسد که سازندگان فیلم متوجه شده‌اند که دیگر وقت ندارند و تصمیم می‌گیرند به جای دریافت سود خوب، از شخصیت‌های فیلم استفاده کنند. در این مرحله شخصیت های فیلم از هوش بسیار پایینی برخوردار هستند و می توان احمقانه ترین اعمال و رفتارها را از آنها انتظار داشت، بنابراین دست شرور فیلم باز است.

بخوانید  چگونه Nintendo Switch Nintendo را ذخیره کرد - چگونه ذخیره شد

چنین موضوعی ضربه بدی به فیلم وارد می کند و درست است که بالاخره آنها انسان هستند، اما وقتی صحبت از یک شی خطرناک یا ناشناخته به میان می آید، مشخص است که همیشه احتیاط و عوامل پیشگیرانه حرف اول را می زند. به خصوص که آنها شغل متفاوتی دارند و نباید کارهای زیادی انجام دهند که ممکن است خطرناک باشد. فیلم توانایی جذابی برای ارائه فضای وحشتناک تری به جای کمدی دارد و حتی در بخشی از فیلم این کار را انجام می دهد، اما به زودی این تصاویر به پایان می رسد و جای خود را به صحنه های کمدی می دهد.

فیبی در فیلم Ghostbusters: Frozen Empire از پله ها پایین می آید

در مجموع میزان طنز فیلم نسبت به قسمت اول کاهش چشمگیری داشته است و استفاده مکرر و نادرست آن این مشکل را بیش از پیش نمایان می کند. این مشکل به ویژه در نیمه اول مشهود بود و البته در نیمه دوم نیز بیش از حد مورد استفاده قرار گرفت. نکته اینجاست که برخی شوخی ها بارها تکرار می شوند و بازگشت شخصیت های قدیمی سریال در این مورد کمکی نمی کند. شخصیت های بزرگسال تا حد زیادی به عنوان افراد غیر هوشمند به تصویر کشیده می شوند که بسیار آزار دهنده است.

شخصیت منفی فیلم Ghostbusters: Frozen Empire علاوه بر کمدی افراطی، بزرگترین نقطه منفی فیلم است.

اما در قسمت بازیگران شاهد بازگشت بازیگران اصلی قسمت قبل به بازگشت بازیگران قسمت های اصلی فیلم های Ghostbusters هستیم. به طور کلی، بازگشت بازیگرانی مانند Belle Mare فقط یک جنبه از خدمات طرفداران است و دلیل زیادی برای بازگشت آنها وجود ندارد. در حالی که هنوز هم دیدن بازیگرانی مانند بیل موری در این سریال جالب است، انتظار داشتم در طول فیلم بهتر از آنها استفاده شود و حتی اگر از فیلم حذف شوند، تغییر چندانی ایجاد نخواهد کرد.

اما بازیگران اصلی فیلم Afterlife در Ghostbusters: Frozen Empire در قسمت اول در اینجا بازی نمی کنند. به طور کلی، مشکل اصلی فیلمنامه این است که فرم های فیلم پر از خطوط داستانی متعدد در فیلم است که باعث می شود شخصیت ها ارتباطی را که ما انتظار داشتیم در طول فیلم نداشته باشند. اما بازیگران جدید در طول فیلم عملکرد مورد انتظار را ارائه نمی دهند. کامل ننجیانی با شوخی های فراوانش در اواخر فیلم حال و هوای تاریکی را ایجاد می کند و در طول فیلم شخصیت جذابی نیست.

بخوانید  پروکسیموس سزار بر پادشاهی سیاره میمون ها کلیپ سلطنت می کند

شیء مرموز را در Ghostbusters: Frozen Empire بررسی کنید

اما امیلی آلین لیند جذاب ترین نقش را در فیلم دارد و شاید اگر تمرکز فیلم صرفا روی داستان این شخصیت بود، می توانستیم نتیجه بهتری را ببینیم. در واقع شخصیت او مرموزترین و جذاب ترین شخصیت فیلم است، رازهای زیادی در مورد او وجود دارد که شخصیت ها می توانستند بیشتر کنجکاو شوند که چرا او آنجا بوده است. اما در نهایت این شخصیت در خدمت شرور فیلم نیز هست و در نهایت سازندگان نمی توانند از پتانسیل این شخصیت به خوبی بهره ببرند.

اما شخصیت شرور در Ghostbusters: Frozen Empire نقطه ناامید کننده فیلم است اگرچه چندین بار در طول فیلم از او به عنوان یک تهدید بزرگ یاد شده است، اما در نهایت شخصیتی بسیار ناامیدکننده است. اگرچه شخصیت شرور فیلم به عنوان یک تهدید غیرقابل توقف به تصویر کشیده می شود، اما در نهایت موفق به انجام کارهای زیادی نمی شود و به شکلی ناامیدکننده شکست می خورد. اگرچه پایان فیلم تا حدودی شبیه به فیلم اول است، اما نمی تواند کیفیت قسمت اول را تکرار کند.

Ghostbusters: Frozen Empire با ارائه دنیایی بزرگتر و تهدیدی بزرگتر قصد دارد از هر نظر هیجان انگیزتر و سرگرم کننده تر از قسمت اول باشد. فیلم در نهایت سرگرم کننده است، اما نیمه اول آن بسیار خسته کننده است و وجود خطوط داستانی متعدد و حضور شخصیت های اضافی بسیار جذابیت و کیفیت فیلم را به شدت کاهش می دهد. در نهایت، شخصیت بد و منفی فیلم همراه با استفاده بیش از حد از کمدی، فیلم را کمی پایین می‌آورد و در نتیجه، با یک قسمت ناامیدکننده از سری شکارچیان ارواح مواجه می‌شویم.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر