نقد و بررسی فیلم Boy Kills World | انتقام خونین و خشن

اگرچه Boy Kills World از تمام پتانسیل خود استفاده نمی کند، اما یک تجربه اکشن سرگرم کننده و جذاب را ارائه می دهد.

در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد فیلم‌های اکشنی بوده‌ایم که به جای پیشبرد داستان، بر صحنه‌های اکشن بی‌معن تمرکز می‌کنند و بی‌شک سریال جان ویک نقش مهمی در این امر داشته است. در این سال ها فیلم های زیادی ساخته شده اند و حالا نوبت به یک کمدی اکشن رسیده است. Boy Kills World درباره پسری ناشنوا به نام Boy است که با کشته شدن خانواده اش به جنگل می گریزد و در آنجا توسط یک معلم مرموز آموزش می بیند.

«بوی دنیا» سام ریمی نوید می دهد که فیلمی متفاوت در مقایسه با آثار مشابه از ابتدا باشد. اگرچه دوباره موضوع داستان او انتقام است. فیلم با مرگ خانواده شخصیت اصلی شروع می شود که سپس توسط فردی آموزش می بیند تا از خانواده اش انتقام بگیرد. در طول سال ها، او برای تبدیل شدن به یک سلاح آموزش می بیند. هدف اصلی این است که او باعث سقوط امپراطوری شود که هر ساله باعث مرگ بسیاری از مردم عادی می شود.

پسری در دنیای Boy Kills به دام افتاده است

فیلم بالا و پایین شروع می شود و احمقانه بودن داستان از جذابیت آن بسیار می کاهد. در واقع برقراری ارتباط با شخصیت اصلی برای ما سخت است و فیلم می تواند تماشاگر را ناامید کند تا زمانی که صحنه های اکشن شروع شود و همچنان شخصیت های مختلف خود را معرفی کند. اگرچه شروع فیلم نه کند و نه خیلی کند است، اما همچنان آنقدر احمقانه و مبهم است که نمی دانیم در ادامه چه انتظاری داریم و فیلم روند نسبتاً آزاردهنده ای را طی می کند تا روند اصلی شروع شود.

اگرچه صحنه های اکشن در Boy Kills World به اندازه کافی عمیق نیستند و تنها حاوی درصد بالایی از خشونت هستند، اما نشان دهنده نقطه قوت و نقطه مثبت فیلم هستند.

بخوانید  فیلم جدید بازی Silent Hill 2 منتشر شد و بسیار ترسناک است

اما با شروع روند اصلی فیلم، می توان گفت که فیلم در نهایت شانس درخشش خود را پیدا می کند. البته این را هم باید اضافه کنیم که در بیان داستان و توصیف آن در هر دقیقه مشکلات زیادی وجود دارد و این مشکل تا آخر حل نمی شود. برخی از انگیزه های شخصیت ها تا پایان نامشخص می ماند و حتی تغییر عقیده آنها نیز کمی احمقانه به نظر می رسد و فیلم مشکلاتی دارد که در نهایت حل نمی شود. با این حال، وقتی صحبت از چنین فیلمی می شود، حرف اول و آخر را صحنه های اکشن می زند.

صحنه های اکشن قدرت و قدرت Boy Kills World هستند و به محض شروع آنها، جهت کلی فیلم تغییر می کند. اگرچه قسمت داستانی آن پیشرفت چندانی نمی کند، اما قسمت اکشن قرار است بیننده را تا انتها تماشای فیلم کند که بدون آن واقعا دیدن فیلم غیرممکن است. صحنه های اکشن فیلم به شدت خشن است و از آنجایی که شخصیت پسر به عنوان یک سلاح توصیف می شود، او از هر چیزی برای کشتن و نابودی دشمنان استفاده می کند و این باعث افزایش سطح خشونت در فیلم می شود.

نگاه متعجب پسر در Boy Kills World

حتی شخصیت بووی نیز از حملات دشمن در امان نخواهد بود چرا که در طول فیلم چندین بار مجروح و آسیب دید که نکته مثبتی در صحنه های اکشن فیلم است. اما مشکل بزرگ این است که اگرچه این صحنه ها جذاب و سرگرم کننده هستند، اما در نهایت فاقد عمق هستند. مشکل اینجاست که در حالی که صحنه های اکشن متنوع هستند، بیشتر اوقات فقط صحنه های خشونت آمیز و ترسناکی هستند که به روشی ساده اجرا می شوند.

فیلم از نظر طراحی صحنه های اکشن از مشکلاتی رنج می برد، مثلاً در صحنه راهرو، فیلمسازان که به خوبی به این مشکل واقف هستند، آگاهانه تصمیم گرفتند که این صحنه ها را با پسر دیوانه ترکیب کنند. در نتیجه بیننده فقط در حالت جنون است و قرار نیست شاهد سلاخی کامل نیروها باشد. van der Kooy سپس می توانیم نتیجه کار او را ببینیم. اگرچه ما دوست داشتیم چنین صحنه ای را در عمل ببینیم، اما تا حدودی به شخصیت پردازی بوی کمک کرد.

بخوانید  مراجع سم لیک جدید آلن ویک 2 انتشار خبری

بعداً در مورد رشد شخصیت پسر صحبت خواهیم کرد، اما مشکل دیگری که صحنه های اکشن فیلم از آن رنج می برند، بدون شک فیلمبرداری آن است. در واقع اگر فیلمبرداری بهتر و هوشمندتر بود، به طور کلی به صحنه های اکشن کمک زیادی می کرد. با این حال، این صحنه ها در نهایت کیفیت خوبی دارند که با توجه به سطح بالای خشونت می توانست کیفیت بسیار بهتری داشته باشد، نه اینکه اکثر آنها صحنه های کاملا فراموش شدنی باشند.

جسیکا روث در Boy Kills World

در قسمت دیگر صحنه‌های کمدی فیلم را تماشا می‌کنیم که در نگاه اول به مذاق فیلم می‌آیند، اما فیلم تا حد زیادی ما را شگفت‌زده کرد. در ابتدای فیلم بیشتر شاهد صحنه های کمدی هستیم، اما به تدریج از میزان این صحنه ها کاسته می شود و سازندگان به خوبی متوجه این مشکل هستند، بنابراین باید میزان استفاده از این صحنه ها را کنترل کنند. در واقع کاهش صحنه های کمدی در خدمت شخصیت بووی است و با تغییرات او کمتر شاهد صحنه های کمدی هستیم.

Boy Kills World خود را با یک چرخش داستان نهایی نجات می دهد

هر چند که فیلم از نظر داستان گویی و صدای آشنا مشکل دارد اچ. جان بنجامین که بیشتر او را با نام استرلینگ آرچر می شناسیم، جذابیت زیادی دارداما این فیلم به خوبی روند تغییراتی را که در شخصیت پسر در جریان وقایع Boy Kills World رخ داد را نشان داد. شخصیت بووی در ابتدا کودکانه است. چون عملا هیچ ارتباطی با دنیای بیرون نداشت و ویژگی های کودکانه اش در تمام این سال ها حفظ شد. اما با آشکار شدن خشونت و کشتار در فیلم، شخصیت او به تدریج لایه های تاریکی پیدا می کند تا جایی که نسخه خیالی خواهرش نیز از برادرش می ترسد.

بخوانید  Godzilla Minus One با افتتاحیه رکورد در آمریکا افتتاح شد

اما نقطه قوت داستان در پیچیدگی داستان در پایان است که عملا ورق را برمی گرداند. اگرچه در لحظاتی می‌توانیم به هویت برخی از شخصیت‌ها شک کنیم، اما پیچیدگی داستانی که در پایان اتفاق می‌افتد واقعاً غافلگیرکننده است و با وجود مشکلاتی که سازندگان فیلم داشتند، راز بزرگ فیلم را تا پایان حفظ کردند. در واقع این قسمت دلیل اتفاقات و نقش بو به عنوان یک سلاح در روند داستان را به خوبی توضیح می دهد.

اعضای تیم در Boy Kills World

فیلم با افشای برگ برنده پایانی خود، اگرچه بسیار کلیشه ای به نظر می رسد، فیلم را ارزش انتظار تا پایان را داشته و تماشاگر از تماشای فیلم لذت بیشتری می برد. نکته اینجاست که فیلم با وجود مشکلاتی که دارد یک سرگرمی است و به مرور زمان می خواهد بیشتر جنبه سرگرمی داشته باشد. انتخاب بازیگران فیلم مانند بیل اسکاشگارد نقش پسر را به جسیکا راث و اندرو کوجی می بندد و این انتخاب های درست فیلم را بسیار بهتر می کند.

در نهایت، Boy Kills World تنها چیزی است که ارزش یک بار دیدن را دارد، اما حداقل سعی می کند در مقایسه با فیلم های جان ویک در مقایسه با بسیاری از فیلم های این روزها، کاری متفاوت انجام دهد. اگرچه فیلم از نظر فیلمنامه و کارگردانی از مشکلاتی رنج می‌برد، اما با وارد کردن رویدادهای نسبتاً جذاب و سرگرم‌کننده به یک پیچش داستانی جذاب و غیرمنتظره، به اثری تبدیل می‌شود که حداقل می‌توان به آن فرصت داد.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر