نقد فیلم امیلی (امیلی). زندگی خالق رمان ارتفاعات بادگیر

اما مکی در نقش امیلی برونته در حال خواندن کتاب در امیلی

اما مکی در نقش امیلی برونته در حال نوشتن ارتفاعات بادگیر در فیلم امیلی

در کل اگر رمان ارتفاعات بادگیر را خوانده باشید بدون شک از دیدن فیلم امیلی لذت بیشتری خواهید برد; به خصوص که ارجاعات زیادی به کتاب وجود دارد و واقعاً حس تماشای نسخه دیگری از رمان را دارد. در قسمت آخر، مرگ امیلی برونته رخ می دهد. ما از همان ابتدا می دانستیم که او زندگی کوتاهی دارد، اما فیلم سعی می کند نشان دهد که امیلی در واقع مرگ خود را به مرگ کاترین در کتاب گره زده است، گویی او قبلاً مرگ خود را انتخاب کرده است و چگونه می شود.

به طور کلی، سبک و کلیت روایت فیلم چیزی است که ما را بیشتر به یاد فیلم تالکین می اندازد، جایی که سازندگان تصمیم گرفتند عناصر مختلفی از منابع الهام نویسنده را برای نوشتن ارباب حلقه ها به تصویر بکشند. البته نتیجه کار در فیلم بهتر از آب است و با وجود مشکلاتی که در ابتدای فیلم و اواسط آن وجود دارد و احساس می کنیم که فیلم کمی احمقانه و بدون هیچ گونه مشکلی جلو می رود. حادثه خاص، نتیجه کلی کار مثبت بود.

فرانسیس اوکانر که در واقع یک بازیگر است، در اولین تجربه کارگردانی خود بازی قابل قبولی دارد و البته خالی از ایراد نیست، اما در طول فیلم تقریباً به تمام اهدافش دست پیدا کرد. بدون شک فیلم امیلی بدون نقص و بدون مشکل نیست و در واقع می توانست کمی کوتاهتر و با روندی سریعتر و بهتر باشد یا حتی می توانست بیشتر به زمان نگارش رمان بپردازد اما در مجموع در یک روشی که بر تجربه کلی فیلم و تماشای آن تأثیر می گذارد.

اگرچه هنوز اقتباس خوب و قابل قبولی از رمان ارتفاعات بادگیر ندیده ایم، اما فیلم امیلی توانست از این کمبود به خوبی استفاده کند و علاوه بر نشان دادن زندگی کوتاه، ارجاعات جالب و جالب زیادی به رمان ارتفاعات بادگیر داشته باشد. توسط امیلی برونته در مجموع، فیلم امیلی بیش از آنکه هر بیننده ای را جذب کند، شبیه نامه ای عاشقانه به رمان و طرفداران آن است و اگر هدف اوکانر در تمام مدت این بود، توانست به آن برسد.

بلندی های بادگیر (به انگلیسی: Wuthering Heights) رمانی استثنایی نوشته امیلی برونته، شاعر و نویسنده انگلیسی است. این رمان تحسین شده و محبوب تنها رمان این نویسنده است و برونته پس از نوشتن این رمان در حالی که تنها 30 سال داشت درگذشت. اگر چه بسیاری از اقتباس از رمان Wuthering Height تولید شده است، اما تاکنون اقتباس قابل توجه و قابل قبولی از آن ندیده ایم و حالا نوبت به فیلم زندگینامه امیلی برونته رسیده است.

در واقع هدف فیلم این است که نشان دهد امیلی برونته چگونه بخش های مختلف زندگی خود را با تمام تجربیاتی که در رمان بلندی های بادگیر به دست آورده قرار داده است و در واقع اکنون می توانیم ملموس بودن وقایع رمان را درک کنیم. هر قسمت از فیلم در واقع نمایانگر بخشی از کتاب است. رابطه بین امیلی و برادرش و همچنین رابطه کاترین و هیثکلیف را به تصویر می‌کشید که در آن شاهد سرگرمی‌های مشابه در هر دو قسمت هستیم.

الیور جکسون کوهن در فیلم امیلی

فیلم امیلی علاوه بر تلاش برای پرداختن به زندگی کوتاه امیلی برونته، تصمیم می گیرد منبع الهام رمان ارتفاعات بادگیر را نیز نشان دهد.

اما یکی از نقاط قوت فیلم، بازیگران آن هستند که توانسته اند بسیاری از نقاط ضعف فیلم و کارگردانی آن را پوشش دهند. در مرکز همه چیز اما مکی قرار دارد که در چند سال گذشته به چهره ای محبوب در تلویزیون و سینما تبدیل شده و اکنون در نقش امیلی برونته بازی می کند. بازیگران مکی نه تنها از این نظر باهوش هستند که می توانند هم انگلیسی و هم فرانسوی صحبت کنند، بلکه بخش های مختلف شخصیت خود را نیز به خوبی به تصویر می کشند.

فیلم امیلی داستان زندگی امیلی برونته، نویسنده مشهور انگلیسی را روایت می کند و در آن می بینیم که چگونه رمان ارتفاعات بادگیر ساخته شد. با یک گیمر همراه باشید.

در قسمت دوم، ویلیام ویتمن در واقع ادگار لینتون را در فیلم امیلی دارد. او در واقع عشق کاترین به کتاب است و امیلی در فیلم عاشق ویلیام ویتمن می شود. البته اتفاقات کتاب با رمان ارتفاع بادگیر بسیار متفاوت است و مثلا در رمان کاترین در واقع فردی است که در املاک لینتون گرفتار می شود و در اتفاقات فیلم امیلی برادر امیلی است. که مجبور می شود در ملکی که در آن جاسوسی می کرد زندگی کند.

امیلی برونته در حال خیره شدن به دشت در امیلی

در واقع از این قسمت داستان فهمیده می شود که فیلم سعی می کند رابطه ای بین زندگی امیلی برونته و رمان ارتفاع بادگیر ایجاد و ارائه کند. اگرچه رمان او کاملاً برگرفته از زندگی او نیست، اما طرح ها و اتفاقات آن کاملاً حاوی نکاتی از زندگی شخصیت امیلی برونته است که او آن ها را با زبانی پرتنش، بی حد و حصر و شاعرانه بازگو کرده است. این مشکل حتی در مکان هایی که اتفاقات فیلم و رمان رخ می دهد وجود دارد و شباهت هایی بین آنها وجود دارد و شباهت بین آنها به وضوح دیده می شود.

در واقع فیلم امیلی از ابتدا دو هدف را دنبال می کند، هدف اول نشان دادن زندگی کوتاه این نویسنده و هدف دوم نشان دادن چگونگی خلق رمان ارتفاعات بادگیر است. فیلم امیلی از همان ابتدا سعی می کند زندگی پرتنش امیلی برونته را به تصویر بکشد، از یک طرف سعی می کند به میل پدرش معلم شود و راه خواهر بزرگترش را دنبال کند و از طرف دیگر رویاها و اهداف خودش

اما مکی تلاش می کند تا مبارزات امیلی برونته را بین هدفی که پدرش برای او تعیین کرده و هدفی که او در طول فیلم دنبال می کند، منتقل کند، بدون اینکه فیون وایتهد و الیور جکسون-کوهن نقش برادر و معشوق امیلی را بازی کنند. . انتخاب این دو بازیگر کمی هوشمندانه بوده و ظاهرا اوکانر با توجه به شخصیت های هیث کلیف و ادگار این دو بازیگر را انتخاب کرده تا بیننده این دو شخصیت رمان را به خاطر بسپارد.

در واقع فیلم امیلی سعی دارد علاوه بر نمایش زندگی این نویسنده، تصویری شاعرانه و پرتنش از زندگی او را که برگرفته از اشعار و رمان های اوست، ارائه دهد. در قسمت اول فیلم می بینیم که با وجود اینکه پدر امیلی تلاش می کند خواهرش را به عنوان الگو انتخاب کند، اما او بیشتر از برادرش پیروی می کند و در واقع ایده نویسنده شدن و عصیان او به وجود آمده است. از او. . برادر. او سخنان خود را با شعر بیان می کند که خواندن آن برای ویلیام ویتمن، معشوق امیلی، بسیار دشوار است و چیزی شبیه به گناه.

امیلی مانند یک نامه عاشقانه به Wuthering Heights و طرفدارانش است