نشت داده های Roblox اطلاعات 4000 توسعه دهنده را فاش کرد


با نشت اطلاعات بازی محبوب Roblox، اطلاعات شخصی و هویتی بیش از چهار هزار توسعه دهنده در فضای عمومی منتشر شد.

بر اساس گزارش‌های جدید، اطلاعات زیادی از بازی محبوب Roblox به بیرون درز کرده است، از جمله اطلاعاتی مانند نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل، تاریخ تولد و آدرس محل سکونت تقریباً چهار هزار نفر که بین سال‌های 2017 تا 2020 در کنفرانس توسعه‌دهندگان Roblox شرکت کرده‌اند.

یکی از مقامات روابط عمومی شرکت Roblox در بیانیه ای توضیح داد: “تیم پشتیبانی Roblox از یک مشکل امنیتی خارجی که در آن نشانه هایی از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی زیرمجموعه محدودی از پایگاه توسعه دهندگان ما وجود دارد، آگاه شده است.” ما کارشناسان جدیدی را برای مدیریت بهتر تحقیقات تیم امنیتی و اطلاعاتی خود استخدام کرده ایم. افرادی که تحت تأثیر این نقض داده ها قرار گرفته اند، در آینده ایمیلی دریافت خواهند کرد که در آن جزئیات چگونه می توانیم به آنها کمک کنیم. ما به نظارت و بررسی وضعیت امنیت سایبری Roblox و توسعه دهندگان شخص ثالث خود ادامه خواهیم داد.”

به گفته یکی از منابع داخلی، این نشت اطلاعات در سال 2021 اتفاق افتاد و از آنجایی که دامنه انتشار اطلاعات آن فقط به مخاطبان روبلکس تسری پیدا کرد، چندان در بین رسانه ها پخش نشد. با این حال، در این ماه، اطلاعات لو رفته در انجمن های مختلف بازنشر شده و اخبار آنها منتشر شده است. گزارش ها حاکی از آن است که داده های لو رفته شامل اطلاعات مختلفی از مهمانان و شرکت کنندگان در کنفرانس توسعه دهندگان Roblox در یک دوره چهار ساله است و تاکنون حملات هدفمند و مهندسی شده زیادی با استفاده از این اطلاعات صورت گرفته است که منجر به تلفات جانی شده است.

بخوانید  غیرفعال شدن موقتی کاراکتر Mei بازی Overwatch 2 به خاطر باگ توانایی Ice Wall

شما می توانید نظرات خود را در مورد این خبر با تیم یک گیمر و سایر کاربران در میان بگذارید.