نحوه ساخت شیشه در Minecraft

خانه‌ای با تمام بلوک‌ها و بدون پنجره در Minecraft می‌تواند کمی کسل‌کننده باشد، پس چرا با چند پنجره مقداری نور اضافه نکنید؟ در حالی که همیشه می‌توانید چند بلوک را در قسمت‌های مختلف پایه خود شکست دهید و کارتان را تمام کنید، بهترین راه حل اضافه کردن شیشه برای لمس واقعی‌تر است. البته شیشه در Minecraft به صورت رایگان در دسترس نیست و نیاز به فرآیند ساخت و ساز خاصی دارد که در ادامه می توانید جزئیات آن را مشاهده کنید.

ساخت شیشه در Minecraft

خوشبختانه برای هر کسی که می‌خواهد اولین پایگاه خود را بسازد، شیشه یکی از آسان‌ترین بلوک‌ها در Minecraft است. تنها چیزی که لازم است یک اجاق، زغال سنگ یا دیگر منبع گرما و بلوک های شنی است. دستور دقیق لیوان در زیر نشان داده شده است.

دستور العمل لیوان
دستور العمل لیوان

برای ساختن یک بلوک شیشه ای، فقط باید یک بلوک شن و ماسه را با استفاده از یک کوره ذوب کنید، و تمام. همانطور که ممکن است حدس بزنید، بلوک های شنی بیشتر در نزدیکی و زیر آب و همچنین در بیوم بیابان یافت می شوند. اگر در مکان مناسب نگاه کنید، تقریباً به اندازه کثیفی رایج است، بنابراین مشکلی برای تهیه مقدار مناسبی از شن و ماسه ندارید. سپس شما فقط باید زغال سنگ یا سایر منابع حرارتی کافی برای تامین انرژی کوره داشته باشید تا تمام شیشه های مورد نظرتان را بسازید.

هنگامی که می خواهید شیشه را در Minecraft قرار دهید، بسیار مراقب باشید که آن را کجا قرار دهید. هنگامی که یک بلوک شیشه ای را قرار می دهید، نمی توانید آن را پس بگیرید. اگر می خواهید بلوک را بردارید، به زمین نمی افتد و به شما اجازه می دهد آن را جمع کنید. در عوض، بلوک ناپدید می شود و شما فقط با یک تکه شیشه می مانید. این در مورد شیشه های پنجره نیز صدق می کند که به شکل بلوک شیشه ای هستند اما به جای مربع بودن، یک قطعه مستقیم هستند. یک شیشه برای زمانی مفید است که به یک بلوک کامل نیاز ندارید اما همچنان ظاهر یک پنجره شیشه ای را می خواهید. شیشه ها را می توان با استفاده از شش بلوک شیشه ای روی میز کاردستی ساخت.

بخوانید  Dragon's Dogma 2 – چگونه شمشیر کسل کننده رگالیا را تعمیر کنیم

اگر می خواهید بلوک های شیشه ای را که استفاده می کنید رنگ آمیزی کنید، به رنگ آمیزی نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر یک بلوک شیشه ای سبز رنگ می خواهید، باید از رنگ سبز استفاده کنید. دستور تهیه یک بلوک شیشه ای رنگی در زیر نشان داده شده است.

یک بلوک از شیشه های رنگی درست کنید
یک بلوک از شیشه های رنگی درست کنید

بلوک های شیشه ای رنگی را می توان روی میز کاردستی ساخت، نه در کوره. می توانید هشت بلوک شیشه ای رنگی را با استفاده از هشت بلوک شیشه ای درست کنید و روی میز کاردستی رنگ کنید. البته، برای اکثر بازیکنان، بلوک های شیشه ای معمولی اکثر نیازهای آنها را در Minecraft انجام می دهند.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر