مدیر عامل یوبی سافت: قرارداد بین اکتیویژن و مایکروسافت ارزش آدرس های IP را تعیین کرد


مدیر عامل یوبی سافت معتقد است که معامله اکتیویژن بلیزارد با مایکروسافت نشان دهنده ارزش آدرس های IP برای پلتفرم های مختلف است.

با توجه به نتیجه پرونده قضایی اخیر مایکروسافت و FTC، به نظر می رسد که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به قیمت 69 میلیارد دلار به مراحل پایانی نزدیک شده است و این موضوع بحث ها را در مورد اینکه آیا این معامله ضرر خواهد کرد یا به نفع آینده صنعت بازی است، داغ کرده است. به گفته Guillemo، این معامله ارزش مجموعه‌ها را در تمام پلتفرم‌های بازی از جمله موبایل نشان می‌دهد و تلاش مایکروسافت برای استفاده از آدرس‌های IP Activision Blizzard برای ورود شدید به بازار تلفن همراه با سیاست‌های آتی یوبی‌سافت مطابقت دارد.

مدیرعامل شرکت ادامه داد: “به نظر من نهایی شدن این معامله خبر بسیار خوبی است؛ زیرا به درستی قدرت IP ها و جهت گیری آینده صنعت بازی را نشان می دهد. این می تواند فرصت های زیادی را در آینده برای همه شرکت ها ایجاد کند. این معامله نشان دهنده ارزش IP هایی است که می توانند روی کنسول، رایانه شخصی یا موبایل در دسترس باشند و به برندهای جهانی تبدیل شوند، که فرصت فوق العاده ای است. بازار موبایل به این سمت خواهد رفت.

یوبی سافت در حال حاضر در حال توسعه بازی های مهم موبایلی است که از میان آنها می توان به Assassin’s Creed Codename Jade، Rainbow Six Mobile و The Division Resurgence اشاره کرد. در خصوص خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، این شرکت ها اخیرا اعلام کرده اند که مهلت انعقاد قرارداد فی مابین را تا 26 مهرماه (18 مهر) تمدید کرده اند. مایکروسافت همچنین در حال مذاکره درباره شرایط توافق با CMA بریتانیا است.

بخوانید  بازی Dead Space Remake Easter Egg اشاره می کند که بازسازی Dead Space 2 ممکن است در راه باشد

می توانید نظرات خود را در مورد آخرین اخبار دنیای بازی با تیم یک گیمر و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.