مدیر عامل مایکروسافت از طرح تصاحب اکتیویژن بلیزارد دفاع می کندمدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا در دفاع از خرید پیشنهادی شرکتش از Activision Blizzard صحبت کرده و گفته است که این امر به ایجاد رقابت بیشتر در فضای بازی کمک می کند، نه کاهش آن.

نادلا در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد در سوئیس گفت که مایکروسافت در تلاش برای خرید اکتیویژن بلیزارد برای رقابت بهتر با بازیگران بزرگ بازار مانند سونی و تنسنت است.

در حال پخش: بزرگترین بازی های ایکس باکس که در سال 2023 و پس از آن عرضه می شوند

او اعلام کرد: “بازیکن شماره 4 بودن در تلاش برای اضافه کردن محتوا و ایجاد فرصت های بیشتر برای ناشران بیشتر، بازیکنان بیشتری برای استفاده از آنها – منظورم این است که اگر به رقابت اعتقاد دارید، باید به این معامله اعتقاد داشته باشید.” طبق گزارش وال استریت ژورنال. امیدوارم مسئولان مسابقات بیشتر روی رقابت تمرکز کنند و روز خوبی باشد.»

در ایالات متحده، مایکروسافت با شکایت کمیسیون تجارت فدرال روبرو است که در تلاش است تا این معامله را مسدود کند. مایکروسافت این را گفت سعی کرد به صلح فرصت بدهد و اکنون آماده دفاع از خود در دادگاه است. در همین حال، ظاهراً اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای صدور یک هشدار ضد تراست در مورد فروش پیشنهادی است.

مایکروسافت گفته است که اگر قراردادش برای Activision Blizzard انجام شود، Call of Duty را از کنسول‌های پلی‌استیشن حذف نخواهد کرد. مایکروسافت گفت که ساخت Call of Duty انحصاری برای Xbox یک تصمیم تجاری “فاجعه بار” خواهد بود.

بازار بازی‌های موبایل یکی از بزرگ‌ترین و سریع‌ترین بخش‌های در حال رشد در بازی است و مایکروسافت در حال حاضر جایگاه چندانی در این فضا ندارد، و این دلیل دیگری است که چرا مایکروسافت به شدت به معامله‌اش با Activision Blizzard ادامه می‌دهد.

همچنین در مجمع جهانی اقتصاد، نادلا گفت که مایکروسافت تلاش خواهد کرد تا در آینده سیستم‌های هوش مصنوعی را در تمام محصولات خود ادغام کند و احتمالاً شامل Xbox نیز می‌شود. نادلا گفت: «هر محصول مایکروسافت دارای برخی از قابلیت‌های هوش مصنوعی یکسان برای تغییر کامل محصول است.

طبق گزارش ها، مایکروسافت در آستانه اعلام یک سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در استارتاپ OpenAIکه بحث و سر و صدای زیادی در مورد محصول ChatGPT خود ایجاد کرده است.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.