مایکروسافت: برای تجربه بازی های ایکس باکس نیازی به خرید کنسول نیست

مایکروسافت در آخرین اطلاعیه خود بر تجربه بازی ایکس باکس بدون نیاز به کنترلر اختصاصی تاکید کرده است.

اگرچه مدتی است که امکان اجرای بازی‌های ایکس باکس از طریق فضای ابری روی رایانه‌های شخصی، دستگاه‌های تلفن همراه، تلویزیون‌های هوشمند و هدست‌های واقعیت مجازی وجود دارد، اما اخیراً پشتیبانی از این ویژگی برای دستگاه‌های Amazon Fire TV Stick گسترش یافته است. برای انجام این کار، بازیکنان باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند:

  1. برنامه Xbox را در Fire TV خود نصب و راه اندازی کنید
  2. با حساب مایکروسافت خود وارد برنامه Xbox شوید
  3. یک اشتراک Game Pass Ultimate بخرید (اگر قبلاً آن را خریداری کرده اید، دیگر لازم نیست)
  4. کنترلر را به دستگاه وصل کنید

دانلود از آپارات

تبلیغ فوق با عنوان “Xbox ندارید؟ با Amazon Fire TV Stick، لازم نیست از چیزی بترسید” منتشر شد و از راه اندازی برنامه Xbox در دستگاه های آمازون خبر داد. در تبلیغ بالا شاهد تکرار این موضوع هستیم که برای تجربه بازی های ایکس باکس نیازی به داشتن کنسول نیست.

در سال 2022، مایکروسافت با سامسونگ همکاری کرد تا بازی‌های ایکس باکس را به تلویزیون‌های این غول الکترونیکی بیاورد و فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی‌های مایکروسافت، قبلاً به برنامه‌ای برای آوردن Game Pass با دستگاه‌های تلویزیون استریم اشاره کرده بود. فیل اسپنسر در سال 2021 گفت:

«کلاد به ما اجازه می دهد تا موانع بازی در سراسر جهان را به طور کامل از بین ببریم، البته، هنوز جایی برای کنسول ها و رایانه های شخصی وجود دارد، و صادقانه بگویم، همیشه وجود خواهد داشت، اما با فضای ابری، می توانیم یک تجربه بازی قدرتمند ارائه دهیم برای همه افرادی که به اینترنت متصل هستند، حتی در دستگاه‌های کم مصرف و ارزانی که برای سال‌ها از فضای ابری استفاده می‌کنند، مردم می‌توانند از همان تجربه‌ای که گیمرهای کنسول استفاده می‌کنند، لذت ببرند اگر ما بخشی از مایکروسافت نبودیم، این کار را انجام می دادیم.”

بخوانید  کنسول نسل بعدی نینتندو در سال 2023 عرضه نشد

برای اطلاعات بیشتر در آینده با یک گیمر همراه باشید.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر