قیمت Xbox Game Pass، بازی های روز اول و سطوح 2024 توضیح داده شده است

مایکروسافت بار دیگر در حال بررسی سرویس Xbox Game Pass خود است، زیرا قصد دارد یکی از سطوح خود را حذف کند و در حال جایگزینی آن با یک جدید است. در عین حال، قیمت Xbox Game Pass افزایش می یابد و با گزینه های متعدد در دسترس مصرف کنندگان، همه چیز می تواند کمی گیج کننده شود. اگر مایلید به این سرویس بپیوندید یا اشتراک فعلی خود را ارتقا دهید، در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد آنچه که هر سطح Game Pass به شما می‌دهد بدانید، آورده شده است.

Xbox Game Pass چیست؟

Game Pass که چندین سال پیش راه اندازی شد، یک سرویس اشتراکی است که دسترسی به کتابخانه ای از بازی های شخص اول مایکروسافت و حتی عناوین شخص ثالث بیشتری را ارائه می دهد. این مجموعه ای جامع از بازی ها در طیف گسترده ای از ژانرها است و در رایانه شخصی، Xbox Series X|S، Xbox One، و از طریق ابر در دستگاه های سازگار قابل دسترسی است. بازی‌ها در این سرویس می‌آیند و می‌روند، اما جذابیت اصلی Game Pass این است که در روز راه‌اندازی به بزرگترین بازی‌های Xbox دسترسی خواهید داشت. امسال، عناوین بزرگ زیادی در راه هستند، مانند بازی آینده Call of Duty، Black Ops 6، در کنار عناوین دیگری مانند Avowed، Indiana Jones and the Great Circle، Microsoft Flight Simulator 2024، و غیره.

پایه بازی Xbox Game Pass

  • 10 دلار در ماه،
  • 12 ماه 60 دلار. از 18 سپتامبر، اشتراک سالانه به 75 دلار در سال افزایش می یابد.

اگر می خواهید با این برنامه شروع کنید، Xbox Game Pass Core ممکن است مکانی برای شروع باشد. Game Pass Core در سپتامبر 2023 با 36 بازی راه‌اندازی شد و برخلاف سایر سطوح Game Pass، بازی‌های اول شخص جدیدی را در روز عرضه ارائه نمی‌کند. پنج بازی دیگر از زمان عرضه به کتابخانه آن اضافه شده است و اعضا می توانند از میان عناوینی مانند Fallout 76، Doom Eternal و Gears 5 یکی را انتخاب کنند.

بخوانید  معرفی نامزدهای جوایز GDC 2023؛ بازی Elden Ring و Stray را اجرا کنید

علاوه بر بازی‌ها، اعضای Game Pass Core از دسترسی به کنسول چندنفره آنلاین، معاملات، تخفیف‌های تا 50 درصد در بازی‌های منتخب و دسترسی به روزهای بازی رایگان برای برخی بازی‌ها نیز لذت می‌برند.

Xbox Game Pass استاندارد

جدیدترین سطح Game Pass، Xbox Game Pass Standard، دارای کتابخانه ای از صدها بازی است و برای کنسول های Xbox در دسترس است. شما همچنین از تمام مزایای Game Pass Core ذکر شده در بالا، مانند چند نفره کنسول و تخفیف در بازی‌های منتخب، برخوردار می‌شوید، اما این اشتراک شامل دسترسی «فوری» به بازی‌های شخص اول Xbox در هنگام راه‌اندازی نمی‌شود.

Xbox Game Pass برای کنسول

Xbox Game Pass برای کنسول در حال حذف شدن است و از 10 جولای، دیگر برای اعضای جدید در دسترس نخواهد بود. اعضایی که قبلاً مشترک Game Pass کنسول شده‌اند و گزینه تمدید خودکار پرداخت را فعال کرده‌اند، همچنان می‌توانند از این اشتراک بهره‌مند شوند. مایکروسافت اعلام کرد به زودی اطلاعات بیشتری در مورد آینده این سطح Game Pass به اشتراک خواهد گذاشت. برای همه کسانی که مشترک می‌شوند، این اشتراک نسخه‌های بازی‌های شخص اول را از روز اول، کتابخانه عظیمی از بازی‌ها و تخفیف‌های عضو بر روی کنسول‌های Xbox ارائه می‌دهد.

پاس بازی کامپیوتر

  • 10 دلار در ماه
  • 12 دلار در ماه از 12 سپتامبر شروع می شود

اگر کنسول ایکس باکس ندارید و علاقه زیادی به بازی های ابری ندارید، PC Game Pass نیز موجود است. شما از تمام مزایای Game Pass، هر بازی در کتابخانه EA Play و دسترسی به عناوین روز اول برخوردار هستید. کتابخانه بازی‌های موجود متفاوت است، زیرا تمرکز در اینجا بر روی بازی‌های PC درجه یک در ژانرهایی است که عملکرد خوبی روی این پلتفرم دارند.

بخوانید  Diablo 4 Elixirs And Potions - راهنمای فروشگاه کیمیاگر

Xbox Game Pass Ultimate

  • 17 دلار در ماه
  • 20 دلار در ماه از 12 سپتامبر

با وجود افزایش قریب‌الوقوع قیمت، Xbox Game Pass Ultimate همچنان ارزش بسیار خوبی برای پول دارد. نه تنها از روز اول به کتابخانه، بازی‌های شخص اول جدید و تخفیف‌های ویژه اعضا، بلکه چندین مزیت انحصاری دیگر نیز دسترسی کامل دارید. این اشتراک به شما امکان دسترسی به کتابخانه Game Pass را در کنسول‌های Xbox، رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های دارای قابلیت ابری می‌دهد و همچنین دسترسی رایگان به کتابخانه بازی EA Play دارید. علاوه بر این، افزونه‌های درون بازی، مواد مصرفی و پیشنهادات شریک برای بازی‌های خاص وجود دارد.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر