قسمت 3 The Acolyte ارتباط نگران کننده ای با فیلم های جنگ ستارگان دارد

آخرین مجموعه Disney+ Star Wars، The Acolyte، مورد تحسین منتقدان (از جمله من!) و طرفداران قرار گرفته است، و یک چیز وجود دارد که ما را که از آن لذت می بریم به هم مرتبط می کند: این که کاملاً از بقیه فرنچایز جدا است زیرا 100 سال قبل از فیلم اتفاق می افتد. فرانچایز جنگ ستارگان اغلب باعث شده است که کهکشان بسیار کوچک احساس شود، و به نظر می رسد این یک فاصله خوب از آن است. اما بر اساس اطلاعات کلیدی که در اپیزود سوم این هفته به دست آوردیم، که بیشتر داستان جدایی مای و اوشا در کودکی را روایت می کرد، بسیار نگرانم که این در حال تغییر است.

هشدار: این مقاله به برخی از اسپویل های اصلی قسمت 3 The Acolyte می پردازد.

اپیزود این هفته نشان می‌دهد که دوقلوها در یک خانواده کاملاً زن متشکل از جادوگران نیرو بزرگ شده‌اند که از مکانی ناشناخته تبعید شده‌اند و خارج از شبکه در سیاره‌ای ظاهراً خالی از سکنه در خارج از فضا زندگی می‌کنند. مادر آنها یک زبراک به نام مادر مرجان است و این قبیله توسط انسانی به نام مادر آنیسیا رهبری می شود. با توجه به این عناوین و وجود یک زبراک، این احتمالاً فرقه ای از جادوگران از داتومیر است که در نهایت نقش کلیدی را ایفا کرد. سال در Ahsoka، اما این هرگز به صراحت بیان نمی شود.

مای و اوشا در حال نزدیک شدن به مراسم بزرگ شدنشان بودند که گروهی از جدی حاضر شدند تا از آنها چند سوال بپرسند. جدای ظاهراً زمانی که گروه‌های غیروابسته به کودکان آموزش می‌دهند تا بدون توجه به زمینه، از نیرو استفاده کنند، عجیب می‌شوند.

بخوانید  تمرکز Naughty Dog بر روی توسعه بازی برای پلتفرم های پلی استیشن و رایانه شخصی

کورال، که در واقع مادر مای و اوشا است، نگران جدی است نه تنها به این دلیل که ممکن است می و اوشا را ربودند – او می ترسد که متوجه شوند که مای و اوشا توسط آنیسیا از طریق قدرت، بدون پدر، آفریده شده اند. درست مانند آناکین اسکای واکر که یک قرن بعد از آن خواهد بود.

ما هنوز پیامدهای خاص این افشاگری را نمی دانیم، اما این همان چیزی است که می تواند به راحتی طرح The Acolyte را به یک پیش درآمد مستقیم برای فیلم ها تبدیل کند. و من مطمئن نیستم که اگر این اتفاق بیفتد، خوب خواهد شد. اما بیایید احتمالات را در نظر بگیریم.

در قانون کنونی، تولد آناکین اسکای واکر همچنان یک راز باقی مانده است: تا آنجا که ما در حال حاضر می دانیم، او در واقع توسط خود نیرو، به طور خود به خود تصور شده است. اما داستان در تداوم Legends کمی متفاوت بود. در این داستان آمده است که استاد سابق امپراتور پالپاتین، دارث پلاگیس، توانایی دستکاری میان کلریان ها را داشت تا مردم را برای مدتی غیرعادی زنده نگه دارد، و همچنین جوهر انتقال انرژی را اختراع کرد که به روح پالپاتین اجازه زنده ماندن از مرگ را داد بدن او در روز دوم ستاره مرگ پلاگوئیس نیز سعی کرده بود فردی را خلق کند، اما موفق نشده بود. او پیشنهاد کرد که تولد آناکین واکنش نیرو به دسیسه های او یا یک عارضه جانبی تصادفی است.

ممکن است سعی کنیم امیدوار باشیم که مفهوم بی عیب و نقص Mae و Osha پیامدهای طولانی مدت و گسترده ای برای کل فرنچایز نداشته باشد، اما Mae بعداً تحت تأثیر یک Sith واقعی قرار گرفت – Mae و دوستش Qimir مستقیماً. به کد Sith در قسمت 2 مراجعه کنید، بنابراین Sith هستند درگیر – این خط داستانی آنقدر برجسته است که نمی‌توانیم باور کنیم The Acolyte از دیگر داستان‌های جنگ ستارگان متمایز است. در هر صورت، به نظر می رسد که فصل جدیدی از خط داستانی اصلی فرنچایز را روایت می کند.

بخوانید  Batman: Caped Crusader یک شوالیه تاریکی "واقعا عجیب" و یک هارلی کوین ترسناک تر دارد

سخت است که مای و اوشا را به عنوان نمونه اولیه بسیاری از مفاهیم آشنای نیرو در فیلم‌ها ندانیم، مانند پیش‌گویی در مورد تولد آناکین – که توسط میدیکلریان طراحی شده‌اند و تعادل را به نیرو می‌آورند، زیرا آنها مانند یک فرد مجرد، نیمه نور هستند. و نیمه تاریکی و سپس آن چیز پوچ «دیاد در نیرو» با ری و کیلو رن از «ظهور اسکای واکر» وجود دارد، چیز دیگری که ظاهراً پلاگوئیس با پالپاتین تلاش کرده بود و نتوانسته بود به آن دست یابد – می و اوشا هم می توانستند این کار را انجام دهند.

من تا به حال از The Acolyte به عنوان یک ماجراجویی نادر از جنگ ستارگان لذت برده ام که تمام وزن فرنچایز را بر دوش خود ندارد، اما با این افشاگری، می ترسم این یک توهم باشد – اینکه ما واقعاً می توانیم Star Wars: Episode 0 را تماشا کنیم. – The Acolyte، داستان چگونگی ایجاد آناکین و جادوی رستاخیز سیث ها از کجا به دست آوردند. یا می‌تواند بدتر باشد – گسترش جدیدی از بخش Mandalorian/Boba Fett/Ahsoka از فرنچایز، که کمی به تلاش Palpatine برای جاودانگی پس از Return of the Jedi می‌پردازد، و شامل چندین شخصیت جادوگر Dathhomiri در Ahsoka می‌شود. سال گذشته اگر در هر یک از این زمینه ها قرار بگیریم، ناامید کننده خواهد بود.

اما این یک حرکت معمولی برای جنگ ستارگان خواهد بود که واقعاً تعجب آور نخواهد بود اگر مسیری که آنها طی کردند این بود. صرفاً جنگ ستارگان همان کاری است که اغلب دوست دارد انجام دهد: توجه شما را به بخش‌هایی از فرنچایز که فکر می‌کند به قیمت انجام کاری جدید علاقه‌مند هستید، هدایت کنید. بیایید امیدوار باشیم که اینطور نباشد.

بخوانید  مشخصات لپ تاپ Rog Ally X لو رفته است

قسمت‌های جدید The Acolyte سه‌شنبه‌ها از دیزنی پلاس پخش می‌شود.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر