فیل اسپنسر: تعداد کاربران کنسول ایکس باکس بیشتر از هر زمان دیگری است

فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی مایکروسافت، در آخرین مصاحبه خود، وضعیت فعلی پلتفرم Xbox را مورد بحث قرار داد.

مدت زیادی طول کشیده تا گیمرها کنسول های نسل گذشته را کنار بگذارند و به کنسول های نسل نهم روی بیاورند. اخیراً گزارش داده‌ایم که نیمی از بازیکنان پلی‌استیشن 4 هنوز از کنسول‌های نسل قبلی استفاده می‌کنند و ما مشکوک هستیم که وضعیت مشابهی برای مایکروسافت وجود داشته باشد.

این امر جدا شدن از نسل قبلی را که هنوز هم به طور مرتب بازی های جدید دریافت می کند، دشوار کرده است و با خدماتی مانند Game Pass، تفسیر آمار فروش که دیگر تصویر کاملی از وضعیت دنیای بازی ارائه نمی دهد دشوار شده است.

نمونه خوبی از آن را در مصاحبه IGN با فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی مایکروسافت می بینیم. ما می دانیم که سری Xbox اما به نظر می رسد که هنوز تعداد گیمرهای Xbox بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. اسپنسر گفت:

تعداد کاربران کنسول ایکس باکس نسبت به قبل بیشتر است و به همین دلیل است که من عاشق Game Pass هستم، بنابراین من هر از گاهی آمار را بررسی می کنم وضعیت فروش بازی های شخص ثالث ما در طول پنج سال گذشته همواره شاهد رشد دو رقمی از نظر فروش بوده ایم.

مایکروسافت قبلاً تایید کرده است که روی کنسول های نسل بعدی کار می کند و همچنین شایعه شده است که یک Xbox قابل حمل در حال توسعه دارد که امیدواریم فروش را افزایش دهد. زیرا اگرچه تعداد کاربران ایکس باکس در سال های گذشته افزایش یافته است، اما احتمالا فیل اسپنسر از فروش کنسول های نسل فعلی رضایت کامل ندارد.

بخوانید  آمار Steam خود را در سال 2023 مانند بیشتر بازی‌ها، ژانرهای برتر و موارد دیگر مشاهده کنید

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر