فروش نینتندو سوییچ کاهش یافته است، اما کنسول به بالاترین حد خود رسیده است

برای تماشای فیلم ها به یک مرورگر سازگار با جاوا اسکریپت نیاز دارید.

نینتندو نتایج مالی خود را برای 9 ماه قبل، منتهی به 31 دسامبر 2022، فاش کرد و در حالی که درآمد کلی کاهش یافت، سوییچ به نقطه عطف دیگری دست یافت. فروش خالص 2 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به 9.4 میلیارد دلار رسید، در حالی که درآمدهای مربوط به تلفن همراه و IP 2.3 درصد کاهش یافت و نینتندو 295 میلیون دلار در این بخش به ارمغان آورد.

این کنسول از زمان عرضه خود در سال 2017 تاکنون موفق به فروش بسیار چشمگیر 122.5 میلیون واحدی شده است و فروش نرم افزار 994.30 میلیون نسخه بوده است. در مجموع، این باعث می‌شود سوییچ سومین کنسول بازی ویدیویی پرفروش تمام دوران باشد و از پلی‌استیشن 4 و گیم‌بوی اصلی پیشی بگیرد و اکنون پس از پلی‌استیشن 2 و کنسول‌های دستی خانواده نینتندو DS قرار بگیرد.

به طور کلی، این مطابق با کاهش فروش است که نینتندو انتظار داشت، اما این شرکت خاطرنشان کرد که “تعداد کاربران بازی سالانه در حال افزایش است” و تخمین می‌زند که 122 میلیون کاربر بازی داشته است. سالانه از ژانویه تا دسامبر 2022. ترکیب همه فروش سخت افزار در مجموع کاهش 21.3 درصدی در فروش را نشان داد، اگرچه نینتندو قبلاً پیش بینی کرده بود که کمبود جهانی نیمه هادی ها تأثیر زیادی بر تعداد واحدهای Switch خواهد داشت که او می تواند در سراسر جهان جابجا کند.

در حالی که فروش نرم افزار نسبت به سال گذشته 4 درصد کاهش داشت، Pokemon Scarlet و Violet پس از عرضه موفقیت های زیادی کسب کردند. در مجموع، جدیدترین بازی‌های اصلی پوکمون تاکنون 20.61 میلیون واحد فروخته‌اند، و بازی سال گذشته را به چهارمین بازی پرفروش‌ترین بازی پوکمون از زمان انتشار نوامبر 2022 تبدیل کرده است.

فرمت فایل این ویدیو نامعتبر است.

نینتندو در این مدت 5.22 میلیون واحد کنسول پایه سوییچ را در مقایسه با 11.79 میلیون دستگاه در مدت مشابه سال قبل فروخت که نسبت به مدت مشابه سال قبل 55.7 درصد کاهش داشت. طبق توضیحات او. در مقایسه، فروش مدل Switch OLED نسبت به سال گذشته 92.5 درصد افزایش یافته است، از 3.99 میلیون دستگاه در سال قبل به 7.69 میلیون دستگاه در سال 2022 فروخته شده است. . در طول یک سال، تنها 2 میلیون واحد در آن دوره 9 ماهه فروخته است. در مجموع، این نشان دهنده 14.91 میلیون کنسول سوییچ فروخته شده در این پنجره است.