عضو کمیسیون اروپا اظهاراتی را توضیح می دهد که نشان دهنده وفاداری ظاهری به کنسول استکمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، اخیراً از تحقیق درباره خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت خبر داده است. اکنون کمیسیون مجبور شده است پس از اظهار نظر یکی از کارکنان که باعث شد برخی از گیمرها فکر کنند که او ممکن است ترجیح خاصی در جنگ‌های همیشه در حال تکامل کنسول داشته باشد، صحبت کند.

ریکاردو کاردوسو، عضو کمیسیون، در توییتی گفت که بدنه در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که شما همچنان می‌توانید Call of Duty را روی کنسول‌های دیگر (از جمله پلی استیشن من) بازی کنید. در حالی که این از نظر فنی موضع مایکروسافت و اکتیویژن را در مورد این موضوع توصیف می‌کند، با توجه به اینکه هر دو شرکت بارها اعلام کرده‌اند که COD به انتشار در پلی‌استیشن ادامه می‌دهد، برخی احساس کردند که کاردوسو نظر خود را در مورد این موضوع بیان می‌کند، نه نظر بدن.

در حال پخش: تریلر جایزه Modern Warfare II | Call of Duty: Modern Warfare 2

در یک بیانیه، کمیسیون تصریح کرد که کاردوسو در تحقیقات بدن دخالت ندارد، زیرا او در داخل مدیرکل بازار داخلی کار می کند. این تحقیق توسط یک سرویس جداگانه به نام اداره کل رقابت انجام می شود. کمیسیون همچنین خاطرنشان می کند که منظور کاردوسو شخصاً از اظهارات خود بوده است، همانطور که “در نمایه توییتر خود به وضوح بیان شده است.” در اخبار دیگر، بازتوییت‌ها تایید نیستند.

اگرچه همه اینها بسیار عجیب است، اما واضح است که کمیسیون اروپا به دقت به خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت نگاه می کند. این سازمان تحقیقات “کامل” در مورد این معامله را اعلام کرد و سازمان رقابت و بازار بریتانیا نیز همین کار را انجام داد. در پاسخ، مایکروسافت ادعا کرد که پلی استیشن رهبر بازار بازی ها است و Call of Duty یک انحصاری نخواهد بود.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.