عرضه احتمالی کنسول PS5 Pro با نام Project Trinity در نوامبر 2024


تام هندرسون ادعا کرده است که کنسول پلی استیشن 5 پرو از سال گذشته در حال توسعه بوده و در نوامبر 2024 عرضه خواهد شد.

سونی همواره در هر نسل از کنسول های پلی استیشن مدل های مختلفی از جدیدترین سخت افزار خود را عرضه کرده است. در 3 نسل اول کنسول های مدل پلی استیشن اسلیم در دسترس کاربران قرار گرفت و کنسول پلی استیشن 4 نسخه قدرتمندتری به نام PS4 Pro را در کنار مدل اسلیم دریافت کرد که نوید ارائه بهترین تجربه بازی ممکن را می داد.

تا پیش از این شایعات زیادی در مورد پلی استیشن 5 پرو به گوش می رسید، اما در جدیدترین اخبار بازی با خبر شدیم که جزئیات بیشتر این کنسول میان نسلی توسط تام هندرسون در اختیار هواداران قرار گرفت. طبق ادعای این خودی معروف، کنسول PS5 Pro با اسم رمز Project Trinity در حال تولید است و در نوامبر 2023 عرضه خواهد شد.

سونی در گذشته نیز از کدهای Matrix برای سخت افزار خود در توسعه استفاده کرده است. به عنوان مثال، PlayStation 4 Pro با نام رمز Neo و PlayStation VR با نام رمز Morpheus توسعه یافته است.

ظاهراً نسخه قدرتمندتر پلی استیشن 5 نرخ فریم پایدارتری در رزولوشن 4K ارائه می‌کند و از ردیابی پرتوی شتاب‌دار و حتی حالت عملکرد با وضوح 8K پشتیبانی می‌کند. همچنین ظاهرا کیت توسعه دهنده کنسول PS5 Pro از نوامبر 2023 (آبان آذر) برای توسعه دهندگان ارسال خواهد شد.

در حالی که سونی احتمالاً بازار هدفی برای کنسول نهایی پلی استیشن 5 اسلیم پیدا خواهد کرد، سوال اینجاست که آیا این موضوع در مورد پلی استیشن 5 پرو نیز صدق می کند؟ منطقی به نظر نمی رسد که نسخه گران تری از کنسول هایی که در حال حاضر قیمت بالایی دارند عرضه شود. پشتیبانی کنسول PS5 Pro از رزولوشن 8K نیز تاثیری بر نظر مشتری نخواهد داشت. زیرا هنوز هیچ کاری برای چنین وضوح بالایی بهینه نشده است و تلویزیون های 8K چندان رایج نیستند.

بخوانید  نمایش جلوه های زیبای ردیابی اشعه در تریلر جدید Atomic Heart

ظاهرا پلی استیشن 5 پرو از سال 2022 در حال توسعه بوده و در حال حاضر در حال انجام تست های داخلی است. تام هندرسون می گوید در حالی که تعیین دقیق مشخصات PS5 Pro دشوار است، منابع می گویند این کنسول با 30 واحد پردازش WGP و 18000 مگا انتقال (MT/s) حافظه راه اندازی خواهد شد.

تام هندرسون اعلام کرده است که هیچ اطلاعاتی در مورد مدل باریک پلی استیشن 5 ندارد. شایعاتی مبنی بر عرضه کنسول نسل نهم سونی با دیسک جداشدنی در پایان سال جاری شنیده می شود که برخی می گویند ربطی به مدل باریک آن ندارد. البته تاکنون هیچ یک از این موارد تایید نشده است و برای انتشار اطلاعات موثق باید منتظر زمان بیشتری باشیم.